Výkon mladšího dorostu v Olomouci byl vpravdě heroický!

Výkon mladšího dorostu v Olomouci byl vpravdě heroický!galerie

Hokejová Olomouc, to je přece extraliga! Loni bylo krajské město zastoupeno i v Extralize mladšího dorostu, nicméně letos účinkuje o patro níže. V ligových zápasech drtí všechny do jednoho – se skóre 95:7 dosahuje "průměrného" výsledku 11:1! Nakládá s protivníky jako kulinářka s hermelínem – našeho posledního venkovního přemožitele Břeclav zdevastovala Olomouc 25:1. Pokud se s někým nalopotí, pokud ji někdo donutí k většímu úsilí a výkonu, je to Kroměříž! Z oněch sedmi branek "Olmik" pětkrát kapituloval z úderů kroměřížských hokejek. Za porážkami 2:4 a 3:6 šli Hanáci s odvahou, sebezapřením a nespornou herní kvalitou...

Nedělní bitva se hrála v Olomouci a naši hokejoví cestovatelé jako by s sebou s vichřicí vzali i hurikán elánu a energie! Olomouc valila bulvy, kterak Hanáci pojali už 1. třetinu... Domácím nic nedarovali, bili se jako rovný s rovným a odjezdili úvodní dějství s bezgólovým výsledkem.

Bohužel ve 2. třetině se už Olomoučtí prosadí a ve 28. minutě vedou 3:0. Naše odpověď bude překvapivá, bude takřka dokonalá! Během minuty vsítíme dva cenné, drahocenné góly a skóre 3:2 po 2. části hry nutí domácí k sebezpytu, k zamyšlení...

Ano, Olomouc jde potrápit, ale do důsledků ji asi nejde "porážet". V závěrečném dějství si domácí pomohou ještě dvěma trefami a ani druhý zlepšovák od střeleckého ponku Morevova neodvede favorita od povinné výhry. Na konečných 6:3 ji pečetí 5 vteřin před koncem zajímavého duelu.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (11. kolo)