Výborný zápas s Brodem rozhodli Hanáci v prodloužení

Výborný zápas s Brodem rozhodli Hanáci v prodlouženígalerie

Krajská liga mužů vstoupila 12. kolem do druhé fáze soutěže, do odvetných bitev. Hanáci přivítali v Kroměříži tradičního rivala z Uherského Brodu a znovu měli špatný start do utkání. Po obdrženém gólu na 0:2 naštěstí okamžitě korigují, nicméně úvodní dějství ztratí 2:3. Druhá třetina přinese, jako po tolikáté, "hanácké hokejové obrození" a byla velká škoda laciné branky na 2:4... V době, kdy Hanáci jasně vládli. Po zásluze skórují alespoň jedenkrát a třetí třetinu zasvětí jedinému, smazat nejtěsnější náskok hostujícího Spartaku. Podaří se v 50. minutě, práci úderné druhé lajny zužitkoval dorostenec Adam Hradil. Za stavu 4:4 musí o vítězi rozhodnout prodloužení, a to nabídne spanilou jízdu našich. Nejprve spálíme dvě tutovky a v 63. minutě získá mančaftu bod navíc Martin Nedbal. Mužstvo si došlo pro výhru i bez zraněných opor Luboše Murína a Jiřího Osiny. HK Kroměříž stále zůstává na 3. místě tabulky a v sobotu 9. 12. míří do Rosic. Doma v sobotu 16. 12. od 17:00 hostí HHK Velké Meziříčí.

Začátek utkání na obou stranách vzrušivé momenty nepřinesl. Pouze ve 3. minutě trefí hosté tyčku, nebo konstrukci naší brány. Hanáci naopak v útočném pásmu Spartak příliš neohrozí. Sami v 5. minutě inkasují, po dorážce před brankovištěm. Ihned zabojují za svatyní hostů Adam Hradil s Petrem Vaňkem, k puku se prodere Patrik Zavřel, ale jeho pokus gólmana nepřekvapí. V 7. minutě se do dvou příležitostí pokládá Milan Merta. V 10. minutě volí v dobré pozici přihrávku Martin Nedbal, ale raději měl střílet... Následně dostanou Hanáci přesilovku, mají tlak, avšak nevyrovnají. Po vypršení trestu udeří brodští hosté. Ve 13. minutě po rychlé, přesné kombinaci. Vedou 2:0. Ve 14. minutě to bere na sebe Milan Merta a přízemní trefou k tyči sníží. V 17. minutě obdržíme třetí gól, po střele z první, a znovu z předbrankového prostoru. V 18. minutě zachrání pronikající Petr Brada kotouč pro Milana Mertu, a Milan je opět úspěšný. Upraví stav na 2:3.

Druhou část zahájí Hanáci aktivně a ve 24. minutě může vyrovnat Patrik Zavřel. Vzápětí jdou naši do přesilovky a zasypou hosty přemírou střel. Největší možnosti mají Martin Gazda a Adam Hradil. Jirka Jergl vyšle na kasu Spartaku takovou žíznivou čáru, že sudí uzná gól a posléze ho odvolá. Kdyby hru nepřerušil, dorážel by jeden z Hanáků do uprázdněné klece! Dvojnásobná smůla! Hned poté si Kroměříž nepohlídá jednu brodskou protiakci a ve 28. minutě prohrává 2:4. Čas je proplétán novými šancemi domácích a Uherský Brod se brání pouze zaťatý, vmezeřený zuby nehty. Ve 30. minutě trefuje Patrik Zavřel kovové ohbí branky, kotouč přepadá ze břevna a dezorientovaný gólman mu pomůže až do kuchyně za brankovou linkou. Ztrácíme jenom 3:4! V závěru 2. dějství Spartak přišlápne pedál a udrží tak svůj náskok. Přesto má dvoj- a trojnásobné štěstí v závěru! Ve 39. minutě uvolní Petr Vaněk Adama Hradila, a ten zaváhá. Vzápětí je Vaněk v brejku faulován a třetinu dokončíme v početní výhodě. Doslova v ní hosty drtíme, ovšem skóre nesrovnáme, Brodští přijmou sirénu jako vysvobození.

Do třetího dějství vstoupí naši se vší vehemencí. Touha po vyrovnání vede k téměř trvalé převaze. Rozmělní ji až dvě tři šance Brodu před 50. minutou. To už uniká Patrik Zavřel a přihrává, ačkoli právě střela mohla být gólová. Do přihrávky ještě hosté vtlačí hokejku... V témže střídání si místečko u levé brankářovy tyčky "pronajme" Adam Hradil a vyrovnáním na 4:4 uzavře umělecký efekt tria Vaněk - Zavřel - Hradil. Do konce 60. minuty zůstane pak skóre neměnné, ačkoli blíže třem bodům byli opakovaně naši Hanáci.

Prodloužení zvládnou domácí na jedničku jako bič! Na konci 61. minuty vedou bleskový brejk, Marek Ditrich se pokouší o blafák a po něm spoluhráč o gólmanovo přehození. Ještě to nevyjde... Poté ustojíme pobyt Brodu v našem pásmu, a rozhodneme! Ke konci 63. minuty se ve třech vrháme do smrtícího brejku a Spartak jako by čekal přihrávku na opačné křídlo Hanáků. Přijde však ta zpětná do středu a Martin Nedbal to vytmaví soupeři jako pistolník srostlý se svou zbraní. Síťka se třepetá a v hale není slyšet slova vlastní ani sousedova. Virvál, bengál, euforie. Tohle bylo velké vítězství!

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (12. kolo)