Velký obrat s dorostem... Jedna branka za druhou!

Velký obrat s dorostem... Jedna branka za druhou!galerie

Dorost v neděli hostil skvělé rakouské (a slovenské) Lions a v úvodu tak trochu zíral. Pohyb soupeře byl neskutečný, šance si vytvářel i "v plném běhu". Od 6. minuty vede. Hanáci se dostanou ke dvěma možnostem po chybných rozehrávkách Lions. Právě ti však ve 12. minutě rozhodí 4 rychlé přihrávky v pásmu a při našem nedůrazu upraví na 2:0. Naši přesto hrají trpělivě a bojují, aktivita roste. V 15. minutě ještě nedáme gól z šikovného uvolnění, zato v 16. minutě už ze sóla snižujeme. V 17. minutě podá od levého hrazení v pásmu Adam Holík na osamoceného Míšu Tomka před brankovištěm. Michal se s tím nepáře a výrazně lepší Lions zjišťují, že 1. třetinu nevyhrají. Stav 2:2 si pohlídáme.

Druhá část osvěží dvěma brzkými trefami, vyrovnáme na 3:3. V této fázi už jsme aktivnější než hosté, zabydlujeme se v útočných akcích. Bohužel tomu chybí koncovka. Střely ze střední vzdálenosti brankáře neohrozí a jiných moc nemáme. Je jen škoda, že obdržíme dva laciné góly v posledních minutách. Dojem ze slušné třetiny kapku utrpěl.

Třetí dějství bude z naší strany exkluzivní, možná "šokující". Zpražíme soupeře jako kávová zrna a třemi brankami v šesti minutách rázem vedeme 6:5. Výkon Hanáků je plně vnořen do zápasu, instrukcí trenéra a nabytého sebevědomí. Takřka bezchybný. V polovině 3. třetiny sázíme gól na 7:5, dokonce v oslabení. A za nedlouho se blaženým fandům veze osmý, opakovaně v oslabení! Závěr je exhibiční, hostům docházejí síly a jenom zmírní divoký výsledek na 10:6.

Tři jména domácích vsítila 9 branek... V důležitých okamžicích podržel tým brankář Němec. Premiéru měl v dresu dorostu Vítek Apolenář. Vítěznou.