V polovině základní části mají junioři 17 bodů z osmnácti! Rekord mých šesti let s hokejem...

V polovině základní části mají junioři 17 bodů z osmnácti! Rekord mých šesti let s hokejem...galerie

Kroměříž viděla v pátek v Lize juniorů duel prvního s druhým. K vedoucím Hanákům přijely nebezpečné, ofenzivní Boskovice. V nedávném ligovém utkání daly 16 branek!!! Raketově ovšem nastoupili naši, skórují hned v 1. minutě... Postupně ale přeberou otěže hosté a ohrožují nás. Zejména rychlostí a přímočarostí, důrazem. V 8. minutě zákonitě vyrovnají. Před naší bránou sice nevězí "dlouhé věnce vteřin", ale třeba přes útočnou modrou pronikají s ledovou samozřejmostí. Kroměříž po srovnání stavu tempo soka zmírní, pomůže jí hlavně přesilovka. Proměněna ovšem není, a jenom co skončí, ujede duo Boskovčáků a po (ne)šťastném odraze přehodí překonaného Toma Fajgla v brance. Ztrácíme 1:2. Záhy je už signalizovaná naše výhoda, hrajeme bez brankáře v šesti a minutu před sirénou dosáhneme vyrovnání!

V úvodu 2. části jsme aktivní, ale z přímočarého brejku udeří ve 24. minutě napružený soupeř. Hráč se prokličkuje naším pásmem a zavěsí. Ve 25. minutě netrefíme ani po střele s dorážkou. Vzápětí zastaví puk z našich holí zvonící tyčka. Hanáci se tlačí do útoku a zadní vrátka zejí dokořán. Kontry hostů hrozí gólovým odskočením. Zatím je manko těsné, 2:3. V polovině duelu vyvinou domácí na "zelené" tlak kovářských mistrů. Gólová akce vyšla z delšího pobytu v pásmu a končila zpětným pukem na "katana Boskovic" Davida Hubíka. Vyrovnáno na 3:3! Hanáci jsou v ráži, mají "napřaženo" a z typického "zámku" napráší vedoucí trefu ve dvojnásobné přesilovce!

Začátkem 3. třetiny sehrají domácí výborné oslabení, vzadu jistí - vpředu odvážní. Brzy se však připomenou sympatické, agresivní Boskovice, opět svou důraznou jednoduchostí. Bude to ještě perné... V 51. minutě má gólman Fajgl další z těžkých zákroků. V nejbližším čase to zkusí i Hanáci, technickým pokusem od modré. V 54. minutě si připíšou naši možná nejdůležitější trefu zápasu! Pátou, z trestného střílení. Na skóre 5:3 reagují hosté okamžitě, dvěma spálenými tutovkami. Zásluhou důrazu před svatyní protivníka se ale prosadí znovu "bílá síla" HK Kroměříž! Šestý gól domácích se skví na tabuli jako vítězná pojistka, na niž se vyplatí všechny 3 body. Hanáci zažili ve 2. dějství renesanci mentální síly a sebedůvěry, nakopli motor a obraceli zápas snahou všech holí, všech kluků...