V náramném zápase udolali junioři Polsko

V náramném zápase udolali junioři Polskogalerie

Úvod domácího boje s Polskem vyzníval pro naše juniory. Hanáci tvořili, Poláci bořili, máme lepší pohyb a už záhy přesilovky. V 9. minutě skórujeme ve hře 4 na 4. Akci dovedeme k absolutnu po dvou křížných dorážkách. Občasné útoky Polska odrazí Hanáci s přehledem. Ve 14. minutě přichází nový trest hostů. Poláci v oslabení odolají a následně (už v plné síle) využijí nedůslednost naší defenzivy a vyrovnají. Vytěžili maximum skoro z minima. Jsme vyloučeni a vkrátku jdeme do tří (smolným vyhozením puku mimo hrazení). Dvojnásobné oslabení je při kvalitě soka osudné, nejde mu dost dobře čelit. Prohráváme 1:2.

Ve 2. části jsme aktivnější, 5 minut bažíme po vyrovnání. Hájíme pozičně dobrou akci, aby ji ukončila Nesrstova rána vyšperkovaná Davidem Hubíkem pod víko. Excelentní! Skóre 2:2 nás nemůže a nesmí uspokojit, takže jako ohnivý šíp rozčísne útočné pásmo Míša Kopčil a stanoví bez milosti gól vedoucí, ten na 3:2! Hanáci nadále útočí a zkušení Poláci čekají na chybu a svoji šanci. Nová branka se prozatím nekoná. Dojíždíme kotouče, rveme se o metry ledu, praští plexi nebo hrazení. Soupeř vyžaduje jen nejvyšší výkon a nasazení. Kapku jsme lepší, musíme, chceme... V závěru 2. pasáže nás tvrdě zkouší oslabení. Vzápětí můžeme odskočit Polákům ze sóla, "Majkl" Tkadlec však ve zlomku rozhodnutí netrefí.

Ve 3. třetině nás soupeř pekelně svírá, honí a roztáčí. Mohutné tempo vydržíme. Chybičku nedovolíme, nepřipustíme. A už fičíme vpřed, a poté znovu, a potřetí... Ve 49. minutě získáme přesilovku. V ní potom dokoná Lukáš Světlík Tkadlecovo "dílo od modré" a náskok 4:2 už českou partu sytí endorfiny... Poláci dosud mají na to, chtějí manko vymazat, ale naši brání jako jeden muž, stejně jako útočili! Hosté sáhnou k power-play už tři čtyři minuty před koncem. V 59. minutě inkasují do prázdné branky. Je rozhodnuto, ve skvostném duelu vítězíme 5:2. Dobrá práce, borci, díky, trenéři!