V líbivém i tvrdém boji udolala juniorka Místek

V líbivém i tvrdém boji udolala juniorka Místekgalerie

Junioři v pátek hostili Frýdek-Místek a zpočátku nastavili vlastní scénář... Naší aktivitě schází jen kýžená trefa. Útoky soupeře zatím svatyni Hanáků valně neohrozí. V 9. minutě nám v gólu brání pouze tyčka. Máme výživný tlak v přesilovce, ale naši koncovku Valcíři obětavě smáznou. Ve 13. minutě se nás drží smůla po šikovné cloně a teči před kasou hostů. Ve 14. minutě vidíme ale závar i před naší klecí. Ten doprovodí dvojitá bitka. Místek přidá a vytvoří si tutovou možnost, když nezasune puk za Toma Fajgla už překonaného! Tomáš však bude dnes Skvělý! Vzápětí se opět zhmotní zákonitost "nedáš – dostaneš". Po útoku celé řady, ale jednoduchém, rychlém, otevřeme skóre v čase 17:24. V závěru nás podpoří početní výhoda a 11 vteřin před sirénou jdeme ranou od modré do trháku 2:0...

Na úvod 2. části naši borci promrhají dlouhou přesilovku 5 na 3. Vyvinuli tlak až mezní, jenomže před brankou moc "dumali a vymýšleli". Z úhlu to pak trefí ve 28. minutě Frýdek-Místek. Z okamžité střely upraví na 2:1. Kroměříž se snaží nadále o ofenzivu, avšak rychlé brejky Valcířů jsou varováním! Místek si troufá více a více a ve 33. minutě si vymůže početní výhodu. V té mu ale ujedeme, na konci sóla je domácí hráč stržen a počty na ledě se vyrovnají. Hanáci to zkoušejí spíše individuálně, ale vyplatí se to ve 36. minutě, v copyrightu Dejva Hubíka. Noblesně provane útočnou modrou, na kruzích vystřelí, aby gólman tahal gól i v dozvuku vymydlené tyčky. 3:1!

Třetí třetina je zejména bojem, a to o každý kotouč, o prostor na ledě. Hanáci nevyužijí přesilovku, načež se brání útočným nápadům hostů. Valcíři hrají přímočaře, zakládají útok, pak druhý, pak třetí... Naši mají kontry vlastně jenom "rušivé". Zbývá ještě 6 minut... Vydržet! Zase hrát aktivně! Čas je ale naším kamarádem, Místeckým prchá rychle, nenávratně. Navíc je hostující hráč vyloučen na sklonku 58. minuty... A to už si závěr pohlídáme s naprostým přehledem.