Těžká práce se Lvy! Dorost je však zkrotil – nedrapli mu ani bod

Těžká práce se Lvy! Dorost je však zkrotil – nedrapli mu ani bodgalerie

Dorost v neděli hostil Břeclav. Favoritem být nemohl, dělil se o poslední místo ligové skupiny "o postup". Naši borci zaváhají už v 1. minutě, nepřistoupí ke zručnému křídlu Lvů a vymetají kotouč z brány... Těžce se zbavujeme územní převahy hostů, leč v 5. minutě posílí druhý hráč prvnímu brejk a konečnou je spěšný gól už od modré. 1:1! V 9. minutě odvrátíme šanci, projedeme kluzištěm, jenom to neprocedíme zblízka přes brankáře. A Břeclav trestá, škaredě trestá, po průniku dva na jednoho. Prohráváme. Krásnou akci ve třech předvedeme ve 13. minutě, pouze bez toho žádaného gólu... Jinak jsme už břeclavský tlak rozfoukali a jsme zcela rovnocenní. V 16. minutě sebereme z ledu odměnu, po včasné teči vyrovnáme na 2:2! Přesto pak v nepřehledné situaci, ve spleti hokejek, inkasujeme při hře čtyři na čtyři. To je hrozná škoda...

Hanáci se nicméně zdravě a dravě zhostí úvodu 2. části! Přidají v nasazení (napříč všemi pásmy), mají rychlost, napadání, více větších šancí. Dvěma trefami ten těžký duel (prozatím) otáčejí. Břeclav se chytá každého stébla, kterým by dláždila bojovný směr k úspěchu! Ve 34. minutě však p(r)ovede Kroměříž útok dvou nedotažení, ale i "dvou návratů" a z tlačenky před brankovištěm "rozdýchá" síťku už popáté! Užívá si náskoku 5:3, "očima 1. třetiny" obratu v číslech i výkonu... Ve 37. minutě jedou domácí trestné střílení, ale jako by už "chtěli moc", klička a střela zleva je pokryta.

Hanáci ve 3. třetině v nasazení, v tahu na věc pokračují a zaslouženě vedou velmi brzy 6:3. Břeclav ale nadále nic nevzdá a nevypustí, hokejky družstev pádlují na vlnách energie, snahy a aktivity. V 52. minutě urvou Lvi branku po delší době, stahují na 6:4. Nadále zaměstnávají naši obranu, rozhodně nevzdali "šanci na nájezdy". V čase 56:46 ale Břeclav nesrovná svou rozhozenou obranu a Hanáci nemilosrdně skórují posedmé! S majáčkem vítězství po četných nezdarech... Družstvo si to zasloužilo, ustálo tu skvělou Břeclav z úvodu a dílčí nedostatky "přebilo" srdcem a bojovností. Jakmile se rozjelo, bodová kořist se Lvům vzdalovala.