Střelecké hody s Hodonínem – na závěr sedmička pro Hanáky!

Střelecké hody s Hodonínem – na závěr sedmička pro Hanáky!galerie

Ve 3. kole Krajské ligy mužů hostila Kroměříž hokejisty Hodonína. Přijel velice zdatný protivník, ale úvodní dějství odehrál naivně. Pouštěl nás do nových a nových brejků. Otevřel skóre, avšak poté čtyřikrát inkasoval. Třígólový náskok vydrží domácím vlastně po celý zápas. A to ještě Kroměříž zaváhá při dvou trestných stříleních. Do závěrečné třetiny jde za stavu 5:2 a posléze zvítězí 7:4. Poprvé odchytal celé ligové utkání mužů mladinký Tomáš Fajgl a vedl si skvěle. Měl dost těžkých zákroků, soupeř asi zíral, jak ho vyčapal a přečet´ nadějný junior! Tabulka Krajské ligy mužů je teď hodně neúplná, ale po dvou výhrách jsou Hanáci výše, než někteří čekali. Příští mistrák se hraje už v sobotu – opět v Kroměříži. V 17:00 se postaví Hanákům na buly HC Spartak Uherský Brod.

Zápas začínáme pasivně, Drtiči z Hodonína testují gólmana Tomáše Fajgla dvěma střelami. Ve 4. minutě nastartujeme rychlý brejk, vytvoříme zmatek v obraně hostů, gólman je nepřesný, ale Peťa Vaněk přes lehající si těla netrefí prázdnou bránu. Hodonín je nadále aktivnější a otevře stav utkání. Hanáci sázejí na protiútoky a jeden takový v 10. minutě končí brankou Patrika Zavřela. Najel si v pásmu doleva a nápřah vysmahl rázný, přesný, definitivní. Vyrovnáno! Drtiči hrají útočně a dostávají se i k dorážkám. Ve 13. minutě zúčtuje s Hodonínem magické trio mladých hřebců. David dává Kubovi a jako třetí, jako ranař, střílí z ideální pozice vedoucí gól Vojta. Učte se ta jména – Hubík, Apolenář, Kudlička! Vzápětí je namazáno na třetí trefu, ovšem Patrik Zavřel neprožene kotouč bránou při trestném střílení. V 16. minutě po ráně od modré šteluje puk Milan Merta do tunelu prázdné brány. 3:1! Po chvilce vyráží "za čtvrtou radostí" Paťa Zavřel. Ještě mu není souzeno, ale sólo to bylo ukázkové! Hladový Milan Merta žádá gólové kalorie a v 18. minutě doráží a dorazí puk za bezmocného brankáře sebevědomých Drtičů počtvrté.

Na úvod 2. pasáže se ubráníme dvěma oslabením. Významně pomohou opět zázraky i grify gólmana Tomáše Fajgla. Ve 26. minutě Hodonín přece jen skóruje, sníží na 4:2. Odpovíme pekelným závarem v podání první lajny, s důrazným Jardou Jelínkem. Vzápětí spálí oku lahodící finesu všudypřítomný Merta. Máme přesilovku. Neslezeme v ní sice skoro z pásma, ale schází jedna či dvě tutovky... Ve 32. minutě jedeme už druhou penaltu, avšak neuspěje ani Milan Merta. Ve 34. minutě upláchne všemu (i faulu) a všem Paťa Zavřel, a je z toho pátá brána, brána jako malovaná! Nebylo na ledě síly, jež by ho dostihla..., a brankáře "už jen tak" obalamutil. Ve 38. minutě gólman hostů znovu zaváhá a odkryje poklad brankové čáry, opět dokořán. Ani teď to tam nedáme – do střely padají soupeřova těla... Trvá stav 5:2.

Do 3. třetiny vyrazí útočně hosté, ale my tlak rychle otupíme. Ve 42. minutě se prosmýkne podél hrazení bleskurychlý Zavřel a akce končí gólovou dorážkou Denise Šťastného. Ve 44. minutě skóruje i Hodonín. 6:3! Hrál se zcela ofenzivní hokej, patřily k němu i defenzivní chyby či nepřesnosti. V 50. minutě pomůže Tomáši Fajglovi i tyčka. Hodonín postupně dostává dva tresty a my využijeme druhou přesilovku v 51. minutě. Kapitán Luboš Murín dokonal noblesní souhru doklepnutím puku do prázdné klece. Hodonín reaguje okamžitě a snižuje na 7:4. Hra je tvrdá a hosté otřou kotouč o břevno. V 58. minutě se prodírá vpřed David Hubík. Závěr Hanáci zklidní a zvítězí přesvědčivě 7:4. A to ještě mohl přidat osmou pečeť jeden z "mužů večera" Milan Merta!