Série Hanáků padla ve vypjaté bitvě s Hodonínem

Série Hanáků padla ve vypjaté bitvě s Hodonínemgalerie

"Hokejisté Kroměříže poraženi." Tu větu jsme neznali 2 měsíce a 6 dní – to neexistovalo! Hanáci navlékali na šňůru výher rekordních 9 vítězství. Ve středu o ni přišli před svými fanoušky. Diváci vytvořili dunivou, sálající atmosféru a mančaft mohl s Hodonínem minimálně vyrovnat. Hanáky proti obhájci titulu zradila koncovka. Hostující "Drtiči" šli do vedení hned v 1. minutě a naší hrubkou (obdrženým gólem v přesilovce 5 na 3!) tenký náskok pojistí. Skóre z 1. třetiny vydrží po zbytek duelu. Máme skutečně smůlu, "před vraty" Hodonína, do nichž bušíme! Výkon byl velmi dobrý, utkání bojovné, kvalitní. Útočnější ze strany Kroměříže. Zasloužené korekce na 1:2 se dočkáme bohužel až 13 vteřin před koncem. Po 20. kole Krajské ligy mužů bude tým čtvrtý nebo pátý. V sobotu 18. 1. zamíří do Brodu a v sobotu 25. 1. hostí od 17:00 Břeclav.

Utkání začalo zhurta a Hodonín se z nenápadné akce prosadí už za 44 vteřin! Naši se obtížně dostávají ke kotouči, ale jeden útok rozpohybuje přímočarý Patrik Zavřel a nový pak spolupráce Vaňka s Hubíkem. Další naší možností je chytrá přihrávka na předbrankovou teč. Následuje typický průnik Zavřelův, střela mu však nesedne. Přihrávky Hanáků někdy spád hry komplikují, "Drtiči" hrají jednoduše. V 16. minutě končí naše oslabení. A hned hosty zatlačíme! V 19. minutě inkasují Hanáci trestuhodně ve své dvojnásobné přesilovce! Mají manko 0:2.

Na úvod 2. pasáže promarní Kroměříž přesilovku. I po ní diktuje tempo a v útočném pásmu vydrží déle než minutu. Zavřelův pokus brankou nekončí. V dobrých pozicích míjejí i další. Ve 27. minutě nabije zpoza brány Jarda Jelínek Vaňkovi. Petr je však vychytán. Vzápětí netrefí ideálně Luboš Murín. V polovině duelu živíme před kasou hostů důrazný závar – ani ten gól nepřinese! Nápor Hanáků pokračuje a ve 33. minutě mine v obrovské šanci i Roman Šťastný. Atmosféra houstne, rozhodčí je nakloněn Hodonínu. Už prve nepotrestal šrámy Murínovy, ale nás teď pošle přecitlivěle do tří! Ubráníme se famózně. Prohráváme stále o dva góly.

Po minutě 3. třetiny dostaneme přesilovku. Skončí bez využití. Měli jsme dvě štiplavé rány, přesto se Drtiči brání s přehledem. Ve 45. minutě si najde prostor ke střele Paťa Zavřel, zleva. Ve 46. minutě se přes dva borce prosadí Peťa Vaněk. Zpoza brány nabíjí Jelínkovi, Jarda má smůlu už nehoráznou. Ve 49. minutě pokryje soupeř další z našich přesilovek. V 51. minutě nesedne u brankoviště střela Vaňkovi. Máme teď tlak zběsilý a hosty vysvobodí pouze zakázané uvolnění. V 54. minutě nedokonáme sólo, a to včetně dvou dorážek! Hodonín přihlížel metry daleko! Poté nás v hodině dvanácté zachrání gólman Tom Fajgl. Přece jenom zacpe klec už zívající... Od 56. minuty na nás dolehne oslabení 3 na 5. Bere nám čas, to jo – nikoli však vůli a duševní síly! Třináct vteřin před koncem zužitkuje Paťa Zavřel namazání Vaňkovo. Hráli jsme power-play 5 na 4. Branka ale přišla pozdě. Ztratíme zápas 1:2. Chlapům chce většina z nás všech upřímně poděkovat. Jak za úžasnou sérii výher, tak za dnešní výkon proti elitě naší ligy!