Provrtali bobří hráz... Jedenáctkrát. Juniorka končí pátá

Provrtali bobří hráz... Jedenáctkrát. Juniorka končí pátágalerie

V přímém souboji o 5. místo hostila juniorka Bobry z Valašského Meziříčí. V úvodu usilují o hru dopředu oba týmy, záhy se však přilepí iniciativa výhradně na naše hokejky! Od 6. minuty vedou Hanáci 1:0, pohotová rána Kopčilova přišla hbitě po buly. Od 8. minuty usilují hosté o vyrovnání v přesilovce, ale příslovečný "zámek zůstal zahrabaný v šatně", naši jsou v oslabení suverénní. V 10. minutě netrefí naše dorážející tykadlo gól jenom 2 metry před brankovištěm. Později nevyužijeme přesilovku, ale v závěru už nacházíme pramen k vítězným vlnám. V 17. minutě mrskneme brankáři kličku na pětníku (s dokonalým zakončením) a v 19. minutě naprášíme svěží ozón zpoza levého kruhu. 3:0, bez námitek!

Do 2. části vstoupí lépe Bobři a ve 23. minutě "vylomí" naše bezgólová vrata. Je to píseň labutí - my budeme při chuti! Podrobíme hosty soustavnému tlaku, který (narušován pouze letmo) trvá skoro do skonání 2. třetiny! Naše příležitosti však sprovodí (jednu za druhou, za pátou, za šestou) z ledu gólman Val-Mezu. Vůbec střely nezvedáme, humpolácky, zapřisáhle suneme jen to, co "bobří kliďas" vyčapá a "vyklečí" dole mezi tyčemi. Ve 37. minutě podnikáme jednoduchou, rychlou akci a po zadovce v pásmu usměrníme Bobry počtvrté. Vzápětí nám tančí zrak povděkem nad nádhernou, nad účinnou prací Lacigových rukou... Jak pravil můj kamarád (odborný zdroj), náš Filip tam dva beky, anebo tři hráče (?) "vykuchal". Zbývala jen nahrávka Davidu Hubíkovi, a ten už se soupeře neptal na nic. 5:1! V otevřeném spádu utkání se poté dostává i na hosty, kteří využijí drobného zaváhání z prvního útoku. Upraví na 5:2.

Hanáci se baví hokejem, posledním zápasem sezony. Každou minutou se stává bezstarostným. Vedeme už 6:2 a suneme na bránu ztenčené (desetičlenné) sestavy Bobrů útok za útokem, ránu za ranou. V čase 49:59 se přihlásí Hanáci o trefu sedmou. Pomohla jí přesilovka 4 na 3. Jsme už vcelku nenasytní, takže neprodleně zúročíme i hru 4 na 4. Rovná se 8:2, a to jen 73 vteřin po gólu sedmém... Snaživý soupeř ochabuje a v 53. minutě odmetá z brány devátý kotouč. Teď by se Bobři rádi 7 minut ubránili, uchránili "desítce". Naskytne se jim i dvojnásobná přesilovka. Úspěšní však nebudou. Jakmile nám přibude jeden z hráčů, narveme tam o tyčku gól desátý. V čase 58:55. Za 10 vteřin dáme ještě jeden a stanovíme výsledek 11:2.

Regionální liga juniorů, finálová skupina (28. kolo)
HK Kroměříž - HC Bobři Valašské Meziříčí 11:2 (3:0, 2:2, 6:0)