Proti Ďáblům si junioři zastříleli

Proti Ďáblům si junioři zastříleligalerie

Derniéra základní skupiny Ligy juniorů mezi Hanáky a Novým Jičínem měla v úvodu rychlý sled branek. Kroměříž záhy vede 1:0 a 2:1. Druhý gól vstřelila v přesilovce. Uměla hostující Ďábly zatlačit, jejich útokům chyběly nápady a důraz. Ono jich zase tak moc nebylo... V čase 17:52 je navíc "proklepne" třetí trefa, pohodlná střela z kruhů.

Druhé dějství jenom naváže naší aktivitou. Nápor podtrhne čtvrtá radost na sklonku 24. minuty. Hanákům roste chuť i nadále. Lehce pronikají do pásma, Ďáblové se brání někdy i trochu zoufale. Ve 27. minutě získá Kroměříž náskok 5:1. Nový Jičín poté zkvalitní zrod brejkových situací, takže ve 29. a 31. minutě zneškodní gólman Ríša Pražan dvě průbojná sóla hostů. Soupeře jeho záblesky nakopnou a naši převahu ztenčí. Dostává i přesilovky. V prvním oslabení nicméně ujedou hbití David Hubík a Lukáš Raška. Hubíkova přihrávka zprava je načasovaná a Lukáš Raška nekompromisní.

Ve 3. části Hanáci zaknihují do končící 1. fáze Ligy juniorů další, už sedmý gólový počin. Komfortní náskok už spíše udržují, ale aktivita Ďáblů se míjí účinkem. Naši fortelně brání a v útoku prokazují lepší přehled, než má soupeř. Novému Jičínu nepomohou ani přesilovky, naopak mu ve skóre Hanáci dál unikají. V 59. minutě na 9:1. Sedmdesát vteřin před sirénou navíc dostává Kroměříž výhodu přesilovky. Ne, "desítku" už nestihne, Nový Jičín ubrání ten závěr účelně a dobře.