Přijela Slavia Třebíč – vítězství slavila Kroměříž!

Přijela Slavia Třebíč – vítězství slavila Kroměříž!galerie

"Céčko" mladších žáků se na Třebíč doma nahrnulo, "vykasalo si " bojovná srdce a získalo úvodní dějství 2:0! Třináctá minuta nebyla "nešťastná", takže mí Hanáci otevřeli skóre jak bezednou pokladničku. Příklepem od modré, brankář se ohlížel (ačkoli věděl). Třebíč však pulzuje ve vůli, snaze, není jen na oko v nejvyšší soutěži. Nacpe se do dvou brejků, ale náš zadák se vrací a jeho příspěvek přičísne Skácelův majestát v kleci. Gólem "do šatny" pak Hanáci zvyšují na 2:0.

Ve 2. třetině Hanáci ve smělém a zodpovědném výkonu pokračují. V polovině dějství vedou už 4:0. Na naše borce je nyvý pohled, je to super. Také hosté se snaží útočit, ale střílejí až ve spěchu. Plynulý běh zápasu ovlivní ty a ty tresty. V čase 35:16 stojíme ve třech bijcích v otisku brankoviště. Proti dvěma obranným "sloupkům" kotoučem prodíráme gólmanův spodek a plníme bránu. Ještě 40 vteřin před sirénou trefíme plus minus spojnici břevna a tyčky. Vedeme (dosud) exhibičně 5:0!

Ve 3. části chtěla pokorná, snaživá Třebíč výsledek zaonačit. Přidá v nasazení a ve 49. minutě napráší svůj čestný gól. Ten Horáckou Slavii nakopne a napřímí, aby do nás šlapala a hledala obranné škvíry hodných pár minut. Hanáci to mají ale pod kontrolou a nedlouho před koncem na domácím ledě zamrazí čísla na výhře 6:1. Vítězství to bylo přesvědčivé, pro mě osobně "pohlazením sobotního dopoledne". Naše Kroměříž podala soudržný, týmový výkon, hrála s jediným cílem. Měla sebevědomí, které jsem dlouhý čas neviděl.