Poruba potvrdila předpoklady. Dorost dřel a bojoval

Poruba potvrdila předpoklady. Dorost dřel a bojovalgalerie

K zápasu finálové skupiny Ligy dorostu zamířil do Kroměříže bytostný favorit, lídr z Poruby. Hanáci začali duel odvážně, snažili se hrát s "červeným vichrem" otevřenou partii. Přesto hosté stvrzují svou sílu a šance se jim naskýtají "ve větším". Dovolujeme jim brejky, z těch ale Ostravští pálí puky mimo. S blížícím se koncem 1. třetiny nás ovšem zatlačí v pásmu a branky už jsou na spadnutí. Ve 14. minutě se dostane Ostravák k dorážce před brankovištěm a otevírá skóre. Na konci 17. minuty doplní hosté stav druhou trefou. Hanáky to nakopne a v samém závěru dějství chtějí korigovat v přesilovce.

Ve 2. třetině ukáže Kroměříž řadu krásných vlastností, nevšední zápal a nasazení, zdravé hokejové srdce. Dává Porubě prostoru co nejméně, dýchá jí na ohbí šíje, ne, bude to ona sama, kdo je od 32. minuty lepší a zaťatější, více nebezpečná. Příležitosti favorita likviduje pozorný gólman Tuček. Poruba má delší čas (jen mírně) více ze hry, jenže ve 32. minutě spálí Hanáci bytelnou šanci a následně je vybičuje přesilovka. Branka nepadne, zůstane ztráta 0:2, ale naši ohmatávali hranu svých možností.

Do 3. části vpadnou Hanáci s výhodou přesilovky. Brána soupeře zůstává zapovězeným, zataraseným teritoriem. Ve 42. minutě se brankář Michal Tuček dvakrát blýskne při atacích Poruby. Ve 44. minutě dají hosté "šmudlu čili zapařence", který však ten duel asi rozhodne! Rozkolísaný kotouč doklouže jak "smíšek protiva" až za brankovou čáru... Ve 47. minutě pečetí Poruba na 0:4, nyní už po krásné individuální akci. Zbytek zápasu si ostravská jízda pohlídá, je aktivní až do sirény. Dost možná rozhodly (jinak dobré a zajímavé utkání!) individuální schopnosti a "vyježděné" sebevědomí. Třeba právě z extraligy... Hanáci se rvali, a úspěšně, za své jméno, za svůj klub. Útok "zachránili" postavením tří nebo čtyř obránců!