Penaltami rozhodl mladší dorost drama s Hodonínem

Penaltami rozhodl mladší dorost drama s Hodonínemgalerie

Na zápas 9. kola Ligy mladšího dorostu dorazili na Hanou Hodonínští a v 1. třetině jsou lepší - našim se nedaří. Hanáci inkasují branku už ve 2. minutě z trestného střílení. Nepomůže jim ani přesilovka, započatá v 5. minutě. Je nevýrazná. Usilujeme o vyrovnání, jsme aktivní, jenže gólmana zpravidla nastřelujeme. Pokusy nám pokrývá zejména betony. Povážlivě vázne naše rozehrávka a kombinační invence, pohotovost na útočné modré. V 16. minutě přetaví hostující Drtiči sérii dvou přesilovek v branku na 2:0.

Druhou třetinu však zvládnou Hanáci výtečně, mrskají sebou na ledě jako znovuzrození! Uvedou se Lacigovou navštívenkou, která práskne do břevna. Naše zlepšení nachází odezvu ve dvou kýžených gólech v polovině zápasu. Promyšlenou a načasovanou rozehrávku od útočné modré zužitkuje neomylná hůl Morevova. Za pár vteřin může Hodonín opět odskočit ve dvoubrankový náskok, jede ve dvou na jednoho. Ubráníme se a hned ve 32. minutě nalezne svůj velký okamžik Michal Šimášek... Pročistí od modré čáry chvilkovou strnulost síťky za brankářem. 2:2, božínku, tribuny jen kvetou úsměvy! Hodonín nás rázem neumí zastavit a pod tlakem se neubrání nepřesnostem. Stáváme se dravci nebo šelmami. Ke třetí radosti týmu dovádí své sólíčko Ondra Závadský. V tu chvíli už vedeme! Ve 38. minutě získá Adam Laciga Hanákům dokonce náskok 4:2. Škoda že téměř okamžitě upraví hosté na 4:3...

Také 3. dějství bude z naší strany důstojné a kvalitní. Držíme těsný náskok svou útočnou hrou, máme mírnou převahu. V polovině 3. třetiny má rozhodnutí na hokejce Ondra Závadský, ale zklame jej koncovka. Máme více možností na "pojistku", ale jednoduše se nepoštěstí. Masivním důrazem poté 13 vteřin před koncem utkání (zároveň v power-play) Hodonín vyrovná na 4:4. Namísto prodloužení se hned pojedou nájezdy. Zvládneme je s bravurou, lehkostí i úderností. Duo Honza Morev, Adam Laciga je stoprocentní a náš gólman František Hošek pokryje dvě penalty. Jak "o cosi" herně, tak o jeden bod porážíme Drtiče, rivala posledních sezon.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (9. kolo)
Kroměříž 21. 10. 2017

HK Kroměříž - SHK Drtiči Hodonín 5:4 po nájezdech (0:2, 4:1, 0:1 - 1:0)

Branky (asistence):
Morev (Zeman), M. Šimášek, Závadský (M. Šimášek, Hošek), A. Laciga (Závadský, M. Šimášek), vítězný nájezd A. Laciga

Tuček, Hošek - M. Šimášek, Zeman - Prčík, Rizman - Koníček, Machalík - A. Laciga, Morev, Závadský - Odstrčilík, Češek, Kocáb - Mojžíšek, Doležel

Trenéři: Viktor Hlobil, Marek Rožnovják