Páťáci oslavili 17. listopad. Kolika góly?

Páťáci oslavili 17. listopad. Kolika góly?galerie

5. třídy hostily brodský Spartak a 1. třetina byla oboustranně bojovná, vcelku vyrovnaná. Hanáky halasně podporovali rodiče a hráči si nepřipouštěli případný nezdar. Řítili se do nových a dalších útoků, ale poctivě se také vraceli, aby Brodu uťali průnik či bezprostřední střelu. Od 15. minuty vedeme 2:1. Na sklonku 1. třetiny spálíme zdvojený nájezd.

Ve 2. dějství se prosadíme po několika vteřinách! Po úžasné individuální akci z postupného útoku celé lajny. 3:1! 24. minuta je požehnaná hned dvojnásob – skórujeme nejprve důrazem, podruhé hokejovou "citovkou". Náskok 5:1 však dlouho nevydrží, hosté do minuty snižují. Hanáci Spartak nadále svírají, načež jen taktak odrazí brejk dvou borců v modrožlutém. Jednoznačně Spartak přehrávají, určitě mohli natrhat další dva "fíky"! Dočkají se až ve 30. minutě, přikrmí náskok na 6:2. Vládnou hokejkou jako "prodlouženou paží", bez únavy dřevorubce, v čistých tónech pianisty. Navedou za brankovou čáru 7. kousek. Báječný okamžik! Hráč naznačil kličku brankáři a pošoupl mu kotouč pod lehajícím si tělem... Osudí zápasu rotuje dále a nese branku osmou. Ne, Hanáci nevstřelí góly tuctové, šedivé – tohle to je extáze! Jen si najít parketu a zpoza kruhů vyprášit čeřen, zezdola až k šibenici! Po 2. části vedeme 9:3.

Hanáci neznají oddechu, létají po ledě, jako by hráli finále dětské olympiády... Je to pohled blažený, když vedou ve 45. minutě 11:3! A to ještě batoh šancí "nechají na ledě"! Je to jeden tým, jedna síla, jedny a tytéž výkony. Od brankáře až po střelce těch krásných gólů... V čase 49:00 uvyká tribuna novému skóre. Těšíme se z náskoku 13:3. Co nás může zastavit? Víme, že jen 60. minuta. V 53. minutě dorazíme první střelu vyraženou druhou střelou pohotovou, tedy bez odporu. Je to už 14. zastavení výpravy dobyvatelů. Patnáctou trefou se blýskneme po individuální lahůdce. Do sirény zbývaly 3 minuty a 3 vteřiny. Pečeť za zápasem obstaráme dokonce ve dvojnásobném oslabení! Náš unikající borec se obětuje (srazí s protihráčem), aby kamarád dílo dokončil! Utkání jsme cca v jeho polovině dali rysy exhibice. Měli jsme obrovský gólový apetýt... Vítězíme poprvé v sezoně, a hned 17:3!