Oslabený starší dorost překonal v pátek osobní mantinely

Oslabený starší dorost překonal v pátek osobní mantinelygalerie

Zdecimovaná sestava staršího dorostu byla hostitelem brněnské Techniky. Pro tři jména (Adam Laciga, Tomáš Mojžíšek, Michael Fornál) jsme museli sáhnout do dorostu mladšího, abychom se uvarovali kontumace. Technika nás v 1. dějství přejede - 0:1 vede okamžitě. V 5. minutě domácí borci vyrovnají, a sice po přesné ráně z levého kruhu pod víko. Ale pohříchu je to všechno! Hosté vpraví do naší klece důsledně a neodvratně tři kotouče. Jeden propálením z mezikruží, jeden třeba dorážkou rovnou z brankoviště. Hanáci se úporně brání většinu úvodní části. V posledních minutách však zazlobí dvěma rychlými protiútoky.

Druhá třetina bude nejsvěžejším překvapením, které téměř nikdo na stadionu nečekal! Hanáci se oklepali, odmrštili pokorný respekt, vložili do hry kanadské nasazení, sovětský dril, srdce Jardy Holíka a Františka Musila. Muselo se to pak vyjevit v sytých barvách krásného hokejového "plátna"!!! Sebevědomého protivníka ženeme do neznámých končin, odkud rázem neví kudy kam. Ve 27. minutě snižujeme na 2:4. To po precizní kombinaci oklame Honza Kaňa gólmana jako protřelý kujón. Je jen škoda, že přiklepneme tápajícímu soupeři už jen kousek na 3:4. Když Brněnské pokořil Daniel Pražan... Hráli jsme v tom závěru 2. třetiny dlouho v pěti proti třem a za brankou jsme se procpali všemi watty mladých hokejistů. A v poslední minutě chmatáme i po vyrovnání. Branka, co nám sudí neuznal, byla regulérní. Puk se celým objemem rozložil za brankovou čarou...

Ve 3. dějství bude už Technika aktivnější a lepší. Musela za to vzít pořádným úchopem, pakliže nechtěla utkání ještě ztratit! Hosté se útočně činí a naši hledají prostor k záludným brejkům. Bohužel, mělo jich být více... Naší hrstce statečných už docházejí síly. Byl to nevýslovně těžký duel. Vynikající výkon podal Matěj Křupka v bráně. Něco sice pustil, ale to, co pochytal, je nesouměřitelné. Všichni hráči HK Kroměříž se bili udatně a bojovali až za meze dnešních svých možností. Chtěli si vytvořit ještě závěrečný nápor, ale vyloučení v posledních minutách bylo proti. Slova od vedoucího týmu Oldy Hradila: "Dneska si kluci zaslouží absolutorium!"

Regionální liga staršího dorostu (19. kolo)