Neporazili jsme Šumperk víc než 5 let! Teď to svedli junioři. S nulou, proti rozhodčímu

Neporazili jsme Šumperk víc než 5 let! Teď to svedli junioři. S nulou, proti rozhodčímugalerie

(reportáž Pavla Apolenáře, vedoucího týmu)

Zápas na ledě favorita soutěže začal velice svižně, s oboustranně výborným pohybem a dobrou kombinací. Náš trenér před utkáním přeskupil pořadí naší sestavy a tenhle tah mu vyšel. V první třetině jsme gól neviděli, domácí byli ve střelbě mírně aktivnější, ale náš gólman byl bezchybný, a to nejen v této části zápasu.

V 6. minutě druhé třetiny předvedli Petr Mynář s Tomášem Andrýskem výbornou kombinaci a parádní "ťukec" zakončil druhý jmenovaný do prázdné brány. Domácí zvýšili ještě více svou střeleckou aktivitu, ale bez efektu. Ve 34. minutě rozhodčí - k překvapení hostujících fanoušků a lavičky - posílá našeho útočníka Kopčila na trestnou lavici na 4 minuty a za pár minut rozhodčí "exceluje" poznovu. Za protesty a nesportovní chování trestá Vojtu Kudličku vyloučením na 5 minut a do konce zápasu. Naši hráči 49 vteřin trvající oslabení ubránili a do kabin se šlo s výsledkem 1:0 pro hostující borce z Kroměříže.

V půlce třetí třetiny se skóre měnilo, a to ve prospěch hráčů v černých dresech. Forward Roman Frolek předvedl několik kliček a z mezikruží v pádu trefil přesně víko domácího gólmana. A v čase 53:10 bylo na naší lavičce ještě veseleji! To jsme využili přesilovou hru, kdy střílenou přihrávku z rohu před branku, od Míši Kopčila, tečoval Kuba Apolenář. Do konce zápasu se diváci už žádné branky nedočkali a Hanáci si tak po dlouhých letech odváží ze Šumperka cennou výhru 3:0. Výborný výkon předvedl brankář Tomáš Fajgl, který zlikvidoval 38 střeleckých pokusů šumperských borců.