Nejvyšší výhra v sezoně! Hanáci hodovali s rosickou Štikou

Nejvyšší výhra v sezoně! Hanáci hodovali s rosickou Štikougalerie

Domácí zápas HK Kroměříž připravil ve 24. kole Krajské ligy mužů fanouškům zážitky nevšední. "Horolezecký bágl naplněný brankami až po okraj." Hokejisté hostili Štiku Rosice, jeden ze slabších týmů soutěže po více sezon. Hanáci to ale vzali zgruntu a od počátku řinčeli gólovými řetězy. Upevnili si 5. místo tabulky a vstoupili mezi "vyvolené" letošního play-off. Doslova tam vtrhli impozantní výhrou 14:2... Nenasytný Milan Merta se opět nespokojil než s hattrickem. Jinoch David Hubík, kapitán Luboš Murín, "černý mustang" Patrik Zavřel a neodbytný Lukáš Světlík dali po dvou brankách. Jako mlsný kocour "druhé vlny" zaznamenal bek Jiří Jergl gól a 6 asistencí.

Rosická Štika byla uvedena do pokojných břehů již v 1. třetině. Vedeme 4:0. To, co pak děláme s nešťastnými hosty v pasáži prostřední, to je i pro nás (a za řadu sezon) téměř rarita. Vsítíme branek už 8, některé "slepené". Rosice jsou nešťastné i "v bráně" a střídají gólmany v polovině duelu. Zkraje 3. třetiny se ale "obětní beránek" obdivuhodně vzchopí a ještě trká, udeří pevnými rohy. Vstřelí dvě branky a závěrečnou pasáž zremizuje. Hanákům to radost nijak nekalí, do play-off jim zbývají dva zápasy. V sobotu 16. 2. hrají od 18:00 v Blansku (je tam pohodlný stadion, výtečná kuchyně, přijeďte fandit) a v sobotu 23. 2. hostí HK Kroměříž Orly Uničov. Tradičně od 17:00.

"Bylo to krásné a bylo toho dost..."
(Vítězslav Nezval)

Hanáci se na Štiku doslova vrhli. Hlavně nenechat nic "na náhodu", netrápit se s posledním celkem tabulky! První střelu vyšle Paťa Zavřel už ve 14. vteřině. Podnikáme do obrany hostů útok za útokem, střílíme z každé dobré pozice. Skóre odolává. V 5. minutě se chce protáhnout mezi dvěma beky Jarda Jelínek, je stržen, máme přesilovku. V ní nepromění pěkné šance Milan Merta a Jirka Osina. To už gólové koření sype jeden z nejmladších, "Hubajz" Hubík... Nikým neobtěžován sází branku zblízka v 7. minutě. V minutě desáté precizně kombinuje lajna Martina Gazdy, Zavřel je nalezen kotoučem v plném trysku, bohužel pokus je nepřesný. Vzápětí se na pravém kruhu ocitá volný Milan Merta, a dát gól je proň jako přijmout sen "na objednávku". 2:0! Obrana Rosic je průchozí jako molo ve Splitu a David Hubík věcně doloží, že mu jedna trefa nestačila. Ochotně, hlavně nezištně mu "namazala" hůl Filipa Lacigy. A ve 14. minutě vedeme už 4:0. O tuto radost se galantně postaral kapitán Murín. Také Štika sebou občas mrská v našem obranném pásmu, ale hokejově je o patro níž. V 18. minutě jsme vyloučeni, ale oslabení hrajeme, jako jsem v sezoně u nikoho neviděl. Deptáme hosty šestým smyslem forčekingu a dlouhými pasy dozadu do obrany, do stran, mimo dosah Rosic.

Ostrý máme i nástup do 2. dějství! Po Jerglově ráně od modré zasune puk do kasy důraz a přehled Lukáše Světlíka. Uteklo jen 20 vteřin! Výživné příležitosti nedotáhnou Peťa Vaněk a Milan Merta. Ve 22. minutě se hráč Štiky vymrští do brejku, je faulován, leč gólman Fajgl pokryje trestné střílení bez úhony. Lépe než rosickému střelci se daří bujarému Jerglovi, který od pravého kruhu začíná druhou desítku branek v sezoně... A ve 24. minutě vedeme 7:0. To zleva uniká Luboš Murín a vmezeří puk pod víko. V téže minutě se připojí s apetýtem Paťa Zavřel, takže si zvykáme na rozdíl 8:0. Z mezikruží brankáře bez cavyků... propálil... Poté má nájezd ze hry Jirka Osina. Nedá. Na deváté pokračování musíme čekat déle, ale ve 32. minutě si najde gólovou chvíli podruhé Merta. "Desítku" hned nato zařídí Zavřel, jemuž vyzývavě předložil "lišák" Martin Gazda. Ve 38. minutě zabalí úhledně Merta už hattrick... Vedeme 11:0. Rosice jsou v druhé fázi druhé třetiny vylučovány a nyní je gólově potrestá Martin Gazda. S gólmanem si v brankovišti pohraje jako s panenkou.

Do 3. části vyrazí hosté ve vyšším tempu, nečekaně dobře. Svůj druhý nebo třetí útok hned završí "čestnou" trefou. Ve 44. minutě ovšem propadne brankáři Rosic puk ze Světlíkova pokusu. 13:1! Tribuny vidí otevřený, bezstarostný hokej a neopatrní Hanáci inkasují ve 46. minutě podruhé. Odpoví jako kniha. K zadní tyči zamíří z levého kruhu přesně a bez pardonu Kája Holík. 14:2! V 51. minutě razítkuje Štika naši tyčku. Následně netrefí z ostrého úhlu horní růžek brány Kuba Apolenář. V závěru mistrovsky vychytá Tomáš Fajgl volného hráče Rosic v brankovišti.