Muži se nevzdávají! Velký finiš s Velkou Bíteší! Duněla tu ve zdech výhra po nájezdech

Muži se nevzdávají! Velký finiš s Velkou Bíteší! Duněla tu ve zdech výhra po nájezdechgalerie

V Krajské lize mužů mají hokejisté Kroměříže v nohou další těžký zápas. Na Hanou přijela Velká Bíteš, jejíž dvě venkovní vítězství o lecčems svědčila... Domácím Hanákům protekla mezi prsty 1. třetina, prohrávali 0:2. Ve 2. dějství se vzchopí a korigují, leč prohospodaří čtyři početní výhody. Hosté z Vysočiny trestají v poslední minutě této části a vedou 3:1. Závěrečná třetina ubíhá podle naší taktovky, ale prosadíme se a vyrovnáme na poslední chvíli. Následuje prodloužení, které už chlapi hrají "na krev". Obětované síly se bohatě vyplatí v povyku diváků po vítězných penaltách. Hanáci mají dva úspěšné střelce a brankař Svoboda odmítne všechny čtyři vizitky hráčů Bíteše. Kroměříž si následně polepšila v tabulce krajského přeboru, na 3. místo. Příští sobotu jede do Blanska a doma se ukáže v sobotu 21. 10. od 17:00. Proti Uherskému Ostrohu!

Úvod domácího mače s Velkou Bíteší působí bezstarostně. Útočné akce se spravedlivě střídají. Za Hanáky mohou skórovat Petr Vaněk a Luboš Murín, ale štěstí se na ně kaboní. To Spartak je v 6. minutě úspěšný a vede 1:0. Chvíli poté Hanáci prováhají přesilovku, v níž se dvěma rozbuškami opře do zadních řad hostů Jiří Osina. Běží pak 10. minuta a při hře 4 na 4 pácháme defenzivní minelu, po které se hosté "připomenou" druhou brankou. Hanáci se nadále trápí. Snaží se tvořit hru, ale bruslení je na úsporném stupni. Spartak většinu 1. třetiny spoléhá na brejkové situace. Má skvěle zorganizovanou obranu, objevují se případy, kdy se nedokážeme prosadit jeden na jednoho. Přesto má trefu na hokejce Petr Vaněk a z vyložené pozice přestřelí Jiří Jergl.

Druhou třetinu Hanáci zahájí o poznání lépe. Ve 22. minutě střílí přes hráče jedovatě Milan Merta. Zase nic. Ale už se brzy dočkáme! V čase 24:45 zapluje do síťky Vávrův líbezný pozdrav zpoza levého kruhu. Kroměříž ve 2. dějství posunula o level bruslení a nasazení. V minutách po gólu Martina Vávry dobře odbrání oslabení. Druhá polovina druhé třetiny je hustě špikována evergreenem trestů. Vylučováni jsou ale zejména hosté. Nevyužijeme 4 přesilovky, z toho dvakrát početní výhodu 4 na 3. V čase 38:52 má bítešskou svatyni na lopatě kapitán Murín, ovšem napere to pouze do lapačky. Z protiútoku udeří hostující Spartak a "gólem do šatny" získá náskok 3:1.

Ve 3. třetině se obraz hry nemění. Kroměříž "prostě hraje" a Velká Bíteš číhá, číhá na chyby a chybičky. Ve 43. minutě potěší tribuny, které týmu stále věří, výborným střídáním 1. formace. Nejprve Milan Merta přestřelí a po něm Jiří Osina rázně razítkuje dravou ránou hrazení. Prostě "to tam tlačí" kluci všemi způsoby. Pokračujeme v aktivitě a v 50. minutě nás o druhý gól připraví jen tyčka. V 54. minutě se zjeví sám před brankovištěm rychlobruslař Patrik Zavřel, jenže ani on brankovou čáru nepřelstí. Ne, domácí se nevzdají, tak velí zákon a dobrá místní tradice. V čase 58:10 zabouchá na možnost prodloužení kýžená a vytoužená trefa Romana Šťastného. Výzvy se čestně ujme další zadák Jiří Osina, který svůj veliký výkon korunuje v čase 59:16 vyrovnáním na 3:3!

Prodloužení je stanoveno v maximální délce 5 minut a o základním poměru hráčů 3 na 3. Za zmínku rozhodně stojí neproměněný Jerglův blafák a 40 vteřin našeho oslabení 3 na 4. Hraje se do posledních sil, na dřeň. Klobouk dolů před oběma celky! V penaltách dohmátne na vítězný vavřín HK Kroměříž... Petr Vaněk procedí gól pod brankářem a vzápětí si s ním, co potřebuje, udělá i Patrik Zavřel. Náš Martin Svoboda je neprůstřelný. Čtyřikrát, a děkovačka... Hoši, děkujem!

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (4. kolo)
Kroměříž, 7. 10. 2017

HK Kroměříž - HC Spartak Velká Bíteš 4:3 po nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
nájezdy 2:0 (Vaněk, Zavřel)

Branky (asistence):
Vávra (Jelínek, Osina), Šťastný (Ditrich), Osina (Murín), Vaněk (vítězný nájezd)

Svoboda, Fajgl - Osina, Vávra - Paksi, Tomek - Jergl, R. Šťastný - Merta, Jelínek, Lainka - Zavřel, Nedbal, Vaněk - Ditrich, Murín, M. Gazda - Hradil, D. Šťastný

Trenéři: Bc. Zdeněk Bečka, Viktor Hlobil