Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů

Zdroj: oficiální web města, Jan Vondrášek
https://www.mesto-kromeriz.cz/

Velký ohlas zaznamenala letošní novinka, kterou na zimní měsíce připravila kroměřížská radnice. Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí navštívily tisíce bruslařů. „Brusle si půjčilo více než 1400 lidí, devět z deseti bruslařů si však přineslo svoje. Návštěvnost tak střízlivě odhadujeme na nejméně 15 tisíc lidí. Kluziště si pochvalovali, mám z toho velkou radost,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Mobilní kluziště bylo v provozu zdarma (platilo se jen za půjčení bruslí), a to od 20. prosince 2019 do 8. března letošního roku. Kromě půjčovny bruslí nabídlo i uzamykatelné skříňky na obuv a další věci a také bufet s občerstvením. „Všechno se osvědčilo. Příští zimu chceme vylepšit zázemí pro obsluhu kluziště, zajistit stroj na úpravu ledu a přidat také zázemí pro broušení bruslí,“ plánoval Holík.

Přestože zejména v prvních dnech provozu bruslení nepřálo počasí, podařilo se udržet mobilní kluziště v provozuschopném stavu. „Bruslení na Hanáckém náměstí mělo takovou odezvu, že budeme chtít tuto aktivitu určitě opakovat. V plánu je, že si kluziště už nebudeme pronajímat, ale že je město zakoupí. Vyřešíme tak i problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu, který je vytížen hokejem mládeže i dospělých,“ uzavřel Holík.