Mladší žáci v extralize do třetice neporaženi! Bodovali se Zlínem

Mladší žáci v extralize do třetice neporaženi! Bodovali se Zlínemgalerie

"Céčko" mladších žáků hostilo ve středu zlínského favorita. V úvodu byl ještě znát náš respekt, Berani to "zkoušeli" a získali úvodní pasáž 0:2.

Zato 2. dějství otevřeme skvěle, už po chvilce to důležitou trefou stáhneme na 1:2. Kvalita Zlína je však zřejmá, hosté bez meškání odskočí na 1:3. V polovině zápasu se ale "výhoda všech výhod" rýsuje Kroměříži. Máme přesilovku cca 4 minuty - postupně 4 na 3, 5 na 3 a 5 na 4. Dvakrát přestřelíme branku a minimálně třikrát to neprocedíme skrz gólmana dole po ledě! Jednou to práskneme do břevna... Až 35. minuta je naše, po rychlé protiakci dosáhneme zmírnění manka na 2:3. Jsme teď zvláště nabuzení, pod přilbou tepe jen vidina vyrovnání. Podaří se to po závaru Zlína, při naší následné akci ve 37. minutě. 3:3! Ještě v samém závěru máme dvakrát nabito výsledek dokonce obrátit!

Ve 3. části se přelévá urputný boj, týmy si herně nic nedarují. Ve 45. minutě Hanáci srovnají na 4:4. A ve 47. minutě, po střele od modré, poprvé vedou! Bohužel jsou hosté ihned zvýhodněni dvojnásobnou přesilovkou a přes našeho ležícího gólmana nadzvednou puk do síťky. 5:5! V 56. minutě má ještě náš borec, uvolněný, dva pokusy před brankářem Ševců... "Nedáš, dostaneš." V čase 58:00 se Zlín prosadí po průniku zleva a přihrávce před levou Skácelovu tyčku. Byla to akce provedená dokonale, bohužel. Jenže Hanáky i dnes zdobí morální síla, hlavy "dopované" kyslíkem. Stačí nám 37 vteřin k vyrovnání, rekovnému, zaslouženému vyrovnání!!! 6:6 je úspěch, bez diskuze. Vedli jsme jen jednou, ale rvali jsme se s ambiciózním Zlínem jako tým, který nešlo porazit.