Mladší dorost si doma vyšlápl na Břeclav

Mladší dorost si doma vyšlápl na Břeclavgalerie

V domácím zápase s Břeclaví čekal náš mladší dorost na první gól do 6. minuty. Zato se v ní urodí hned dvě přesné trefy! Nejprve dokončí šikovnou akci Lukáš Odstrčilík a poté se ujme utěšená Zemanova rána zpoza kruhů. Hanáci rázem vládnou ledové ploše, jsou ostrohbití, jsou všude a přihrávky si rozdělují jako talíře v kuchyni Zdeňka Pohlreicha. Břeclavští však postupně zesilují důraz a napadání, takže se hra vyrovná a místy se spíš bráníme. Třetina končí otevřeným hokejem, hrou od brány k bráně. V poslední minutě zkouší blafák Míša Fornál (uzdravený navrátilec po čtyřměsíční pauze)... Nevyšlo to - chyběly "smítko, chmýří, sirka".

Do 2. třetiny vyrazí Hanáci ideálně a po chvíli bouchne o led hromová hůl Mojžíškova. Její čepel zanáší bránu soupeře třetím gólovým kusem! Vedení 3:0 se musí líbit, ale naše kluky mírně uspokojí. Ve 25. minutě proto inkasují. Přesto si i nadále věří a ve 28. minutě "vezou" Břeclavi čtvrtou pozornost. Na 4:1 zvyšovala týmová jistota Ondřej Závadský. Následují z naší strany "hluché" minuty... Břeclav herně přidá, naše ostří zaoblil nabytý náskok, takže se Hanáci víceméně brání a dopředu praktikují hru na náhodu. Svírají hosty jen v úseku dvou minut a posléze až v samém závěru třetiny.

Ve 3. dějství bude ovšem Břeclav jasně přehrána a ve všech směrech udržena na uzdě. Jsme aktivní, jsme rychlejší, jsme prostě lepší. Přidáme ještě dvě trefy. Obě zásluhou Ondřeje Závadského, který v poslední minutě duelu dokonal hattrick. Typickým obrázkem převahy Hanáků je jejich oslabení od 56. minuty. Břeclav na ně nic nevymyslí - a naši borci hrozí ze skvělé střelecké parkety...

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (8. kolo finál. skupiny)