Mladší dorost připravil Hodonínu debakl!

Mladší dorost připravil Hodonínu debakl!galerie

Finálová skupina Ligy mladšího dorostu zavedla v sobotu na Hanou Drtiče z Hodonína. Od začátku utkání je aktivnější Kroměříž, má až na výjimky územní převahu. Šance, natož ty tutové, ale chybějí. Až v 10. minutě nepromění velkou možnost Adam Laciga. Osamocený před poloprázdnou klecí netrefuje kotouč, jak by chtěl... Skoro obratem to ovšem vyjde hostům a trochu "klikovou" brankou získají těsný náskok. Hanáci se soustředí na vlastní produkci a výsledky se dostaví. Občas sice pozdě přihrají nebo mají zdlouhavé zpracování, ale ve 13. minutě jsou tam, kde být měli, na své gólové parketě. Adam Laciga to trefí ze shluku hráčů a je vyrovnáno. Také v závěru 1. třetiny vidí kroměřížské tribuny tvořivost a aktivitu vlastních barev, ale vedoucí branka zůstane "v čekání" i přes přesilovku těsně před sirénou.

Druhá třetina se až na detaily odvíjí v režii domácích. Hanáci soupeře vícekrát sevřou a "roztočí". Přímo fenomenální bude závěr té druhé pasáže... Ve 34. minutě spálí dvě obrovské šance v přesilovce. Zrychlí své bruslení a výborně předvídají, čtou hru, vypichují kotouče a ženou se do střeleckých pozic. Ve 37. minutě si obhazuje gólmana (pak ale přestřelí) Adam Laciga. Jen za pár vteřin jej gólově zastoupí Martin Kocáb. Ve 39. minutě zvedne náskok Hanáků na 3:1 Lukáš Koníček a účet po dvou třetinách podtrhne trefa Michala Šimáška. Hráč číslo 38 dostal puk do brány 38 vteřin před koncem tohoto dějství. 4:1!

Vynikající máme i vstup do závěrečné části zápasu! Po třiceti vteřinách se prosadí Honza Morev. Jako by mu jel v patách Lukáš Odstrčilík, který na 6:1 zvýší hned ve 42. minutě! Drtiči už vypadají rezignovaně, vůbec se nám nemohou přiblížit v bruslení a nasazení, v kvalitě hokejového myšlení. Až když v čase 52:59 dosáhnou Hanáci propastného vedení 8:1, tak Hodonín zase přidá, aby unikl neoblíbené "desítce". Náš gólman a vracející se obrana tak pokryjí dva jeho smrtící brejky. O poctivém přístupu, o cílevědomé kázni domácí Kroměříže svědčí utkání až do posledních chvil. Cennější než "desítka" je jistě gólová pečeť zasazená jen "vteřinu před koncem všeho"! Jinak se hrál zápas naprosto fair a sudí udělil dohromady jen nepatrné tři tresty.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (4. kolo finál. skupiny)