Mladší dorost nedotáhl strhující závěr v Ostrohu

Mladší dorost nedotáhl strhující závěr v Ostrohugalerie

Mladší dorostenci zamířili k jednomu z nejtěžších soupeřů, největších rivalů. Do Uherského Ostrohu. Odpočátku mysleli na útok, třebaže ve 3. minutě sáhnou domácí při protiútoku hned ke třem střelám. Hanáci si věří – nejsou možná favoritem, ovšem výborně bruslí a čtou hru. Ostrohu v úvodní části řada kotoučů odskakuje – a naši jim "jdou naproti", vytvářejí si tak šance. Už v 5. minutě je domácím udělen trest a Kroměříž přesilovku promění ve vedení 1:0. Zpoza kruhů jedovatě pálí Patrik Zeman a po teči Adama Lacigy vybírá gólman Ostrohu provětraný čeřen. V 8. minutě křepčí rodiče hostů už podruhé. Načasovaná Machalíkova přihrávka je vedena od zadního hrazení na hůl Tomáše Mojžíška. Času má dost a dost a pohodlně mrskne puk za brankovou čáru. Hanáci jsou v 1. dějství o fous lepší, jinak je hra vyrovnaná, hokej otevřený. S končící třetinou pokryje náš gólman už druhou a třetí tutovku protivníka.

Druhou pasáž zahájíme pasivně a ve 22. minutě Ostroh trefí tyčku. Za několik desítek vteřin pak i naši bránu! Snižuje na 2:1. Až teď se Kroměřížští proberou z letargie a hodnou chvíli dusí defenzivu domácích. Vidíme hokej "na jednu bránu". Vadou na kráse je ale slabý důraz v koncové fázi. Ostroh po pěti šesti minutách hru znovu vyrovná – mančafty jezdí nahoru a dolů. Dvakrát se uvolníme v útočném pásmu dvěma borci, ale selže finální přihrávka. V jednom případě to chtělo rovnou střílet. Až moc často budeme v zápase trefovat brankářovu výstroj, mířidla měla být v pátek lepší. Ve 36. minutě ztrestá Ostroh naše vyloučení a vyrovná na 2:2. Typické "nedáš – dostaneš"... Chvíli před tím přestřelili Hanáci ze sólového průniku... Ještě máme šanci získat zpět vedení ve své přesilovce – vypracujeme si nebezpečné šance, ale brankář Ostrohu je právě tam, kde má být. Běží 40. minuta, před odchodem do kabin kulminuje útočná odvaha domácích – jeden mladík střílí, druhý nastaví hokejku na teč..., a prohráváme 2:3!

Do 3. třetiny vyrazí aktivněji naši. Bohužel jsou to oni, kdo ve 45. minutě inkasuje. Přesto ani s dvougólovým mankem nerezignují, jezdí vpřed a důsledně se vracejí, vrhají se i ke ztraceným pukům. Právě tato vlastnost nám pomůže zápas zdramatizovat! Na přelomu 51. a 52. minuty dvěma slepenými góly vyrovnáme na 4:4! Nejdříve se Michal Šilhavý obětavě vydal za kotoučem, který také u hrazení vybojoval. Za ideální přihrávku před bránu poděkoval gólem Martin Kocáb. Po několika vteřinách je dokonce vyrovnáno... Vyburcováni bouřlivou kulisou rodičů hrají Hanáci ve velkém stylu, v krajním tempu, ohromně! Mačkají z Ostrohu to nejlepší – sestavou stále se vracejících útoků, novými brejky. Možná chybělo jenom to štěstí... Hanáci soupeře nezlomí, na moment poleví v pozornosti a v 57. minutě je z toho pátá, vítězná radost domácích.

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (15. kolo)