Kuba Malkič Málek žádá vyšších dávek! Dobře ho tu sledujeme, nově už v nároďáku U19

S příchodem července nabere na obrátkách práce mládežnických reprezentací. Chystají se kempy a přátelská utkání. Chybět nemůže ani rozsáhlý kemp brankářů. Od dvacítek po šestnáctky, v Rokycanech. Od 13. do 17. 7.

Velkým talentem, který se zrodil a vypracoval na ledě HK Kroměříž, je současný brankář VHK ROBE Vsetín Jakub Málek. Loni touto dobou proniká mezi elitní jména repre U18, nyní je zván do Rokycan za výběr o rok starší. Se svou mateřskou Kroměříží se v březnu 2017 loučil z místa vicemistra Ligy mladšího dorostu.

Vsetín byl krok kupředu, což náš Kuba opakoval v několika rozhovorech. Je tam spokojený a hodně dělá, maká. Ve čtvrtek jsem mluvil s koučem našich gólmanů, kamarádem Daliborem Ondrušem, a ten má z Malkiče "více než světlé" pocity. Nepřechvalme, to nechceme... Ale Kuba má výbornou postavu, je velký, je ohebný, drobné či větší pokroky činí neustále.

Moc mu tu přejeme, aby se ho drželo zdraví, stálost formy, odolná mysl, aby si trvale naklonil brankářské štěstí. Experti už o něm vědí, i za hranicemi. Před půlrokem se objevil v Top Ten juniorských brankářů Evropy.