Kroměříži proklouzla (ne)jedna šance s brněnským rivalem

Kroměříži proklouzla (ne)jedna šance s brněnským rivalemgalerie

Juniorka Kroměříže nabídla spolu s hostující Technikou Brno pěkný duel od prvopočátku, a stále houšť a bez oddechu! Přijel lídr nadstavby a my byli druzí, toužili jsme po třech bodech, jež by nás k Technice přimkly na roveň! Dlouho se snažíme o tlak v pásmu (a do brány!), zahazujeme sošné příležitosti... Technika sází na protiútoky, je v tom však dobrá. V 9. minutě nevmeteme v tísni puk do branky již zívající... S blížícím se koncem 1. části podnikne Brno pár pohledných protiakcí, hokej se musí líbit. Jenom na ten gól se čeká a čeká. Hosté se prosadí až z brejku 34 vteřin před sirénou. Ale Hanáci to smažou střelou z druhé vlny, v hraničním čase 19:59!

Zkraje 2. části naši borci skóre otáčejí, berou si vedení. Následně nezužitkují přesilovku. Aktivita čiší z domácích hokejek... Po opravě plexiskla se ozvou Brněnští ve 29. minutě vyrovnáním na 2:2. Hrají svůj "úderný mezičas" a skórují i z nové střely, v polovině zápasu! 2:3, zabrat! Hanáci drží poté soka dlouho v jeho pásmu, ale branka z toho nevyplyne. Do třetí třetiny vyjedeme s nejtěsnější ztrátou.

Lépe vstoupíme i do 3. pasáže a v číslech dohmátneme na 3:3. Útočíme, jenže Technika má formu a kvalitu, nevypustí souboj, nepodcení hokejovou situaci. Ve 46. minutě navedeme do své klece nešťastný gól vlastní. Další naše snaha je neúčinná, hosté se brání houževnatě i získanými zkušenostmi. I když Technika v závěru promrhá početní výhodu, tak nás to stojí 2 minuty zápasu, a zbudou jen dvě, jenom dvě poslední! Vyrovnat se nepodaří, důležité klání nám uteče 3:4. Byl to ten typický "zápas o 6 bodů", ale byť nám střelecky nevyšel, je to porážka po čtyřech výhrách. Bude čas, a bude, abychom to dohnali!