Kritizovat nějak nejde – dorost hrál jak Iron Maiden

Kritizovat nějak nejde – dorost hrál jak Iron Maidengalerie

Kroměřížský mladší dorost přivítal v sobotu Brumov-Bylnici. V úvodu se hrál hokej od brány k bráně, bezstarostný. Hanáci otevřou skóre v 9. minutě po krásné individuální akci Petra Šilhavého. Proháčkoval se přes tři Brumovany. V 11. minutě může na 2:0 zvýšit Honza Morev, z efektní otočky se však netrefí. Ve 13. minutě vysílá týž borec štiplavou střelu, jenže ani ta není gólová. Běh 1. třetiny už tou dobou určují domácí hokejky. Nic na tom nemění naše oslabení, v tom se prokličkuje do šance opět Honza Morev. Při hře 5 na 5 si musí náš gólman pohlídat jeden hrozivý brejk soupeře. Brumovu pak na to odpoví gólem "do šatny" Adam Laciga. Stav 1. třetiny kyne Hanákům v poměru 2:0.

Ve 2. dějství rozeberou Hanáci Brumov-Bylnici až "do součástek". Hosté přestali bruslit a jen stínovali v naší velké útočné produkci. Ve 29. minutě najde Moreva milimetrová a načasovaná přihrávka Patrika Zemana. Vedeme rázem 3:0. Po chvilce pádí vpřed unikající Tomáš Mojžíšek, ale trefí jen tyčku. V závěrečných minutách 2. třetiny odskočí Hanáci až na 6:0, po čistém hattricku Martina Kocába. Jeho gólové pamlsky padaly po dokonalých, nebojím se říci "geniálních", přihrávkách Petra Šilhavého. Doslova už do odkryté klece. Martin byl vždycky tam, kde ho bylo potřeba...

Závěrečnou pasáž otevřeme brankou už v prvních vteřinách. Celá třetina nabídne hokej poklidný – soupeř nemůže utkání obracet a nás hra očividně baví. Hanáci si nepohlídají jednu akci Brumova, který se tak dočká svého čestného úspěchu. Hanáky snížení na 7:1 nemůže rozhodit, naopak si sami v ofenzivě dovolí občas až netušené věci. Osmou trefu si vychutná Ondra Závadský a devátou ingredienci vloží pod pokličku Adam Laciga. Časomíra 58:57 už naznačovala, že dát "desítku" nestihneme. Zážitků s hokejem Hanáků bylo i tak habaděj!

ELIOD regionální liga mladšího dorostu (12. kolo)