Krásný zápas Hanáků s Ostrohem rozhodlo smolné prodloužení

Krásný zápas Hanáků s Ostrohem rozhodlo smolné prodlouženígalerie

V 6. kole Krajské ligy mužů ztratila Kroměříž domácí neporazitelnost. Utkala se ale se soupeřem těžkého kalibru, Uherským Ostrohem. Ten dosud procházel soutěží jako nůž máslem, a tady na Hané poprvé ztrácí alespoň bod. Zvítězil 5:4 po prodloužení. Hanáci opět neoslnili v 1. třetině a po slepených brankách prohrávali ve 24. minutě už 0:3. Probudí se nicméně k velkému výkonu a ještě ve 2. části sahají po vyrovnání. Ani ztráta 3:4 už však není špatná, zvláště když ji na úvod 3. dějství smaže domácí tým úplně! Vítězný gól se ovšem vsítit nepoštěstí. O porážce v prodloužení rozhodne čtyřminutové vyloučení v 61. minutě. Takové oslabení v počtu hráčů 3 na 4, a s takovým soupeřem, v podstatě nejde ubojovat. Zápas Kroměříž - Ostroh měl vynikající, halasnou, bytelnou kulisu, která byla svědkem možná životního utkání dorostence Adama Hradila. Sedmnáctiletý mladík nádherně asistoval u třetí branky, unikal, střílel, rval se za úspěch týmu a spoluhráčů mnohem zkušenějších. HK Kroměříž si v tabulce nepohorší, zůstává čtvrtý. V sobotu 28. 10. hrají Hanáci v Hradišti a v sobotu 4. 11. od 17:00 hostí obhájce titulu Boskovice.

Úvodní minuty duelu s Ostrohem branku nepřinesly. Domácí Hanáci chtějí tvořit, ale velkým nebezpečím protivníku nehrozí. Ten spoléhá na brejkové situace. Po pěti minutách inkasují naši dvouminutový trest. Ubrání se, ale brzy poté, v 8. minutě, už kapitulují. Hostující hráč překonal gólmana Martina Svobodu zasunutím puku k pravé tyčce. V 10. minutě se hned dvakrát protlačí ke slovu Kroměříž. Nejprve troskotá Luboš Murín na pozičně skvělém obránci a vzápětí gólmana testuje pokus Jiřího Jergla. Také naši mají přesilovku, ale se vzrušením v ní šetří. V 15. minutě vysílá na bránu soupeře svou vizitku Adam Hradil. Z protiútoku však uniká Ostrožan, naštěstí ve velké šanci zaváhá. Ostroh ještě z dálky razítkuje břevno. Vyhrává úvodní třetinu 1:0.

Ve 22. minutě zatopí hostům několika dorážkami Murínova formace. Soupeř nicméně odpoví nekompromisně a tvrdě, gólem na 2:0! A minou sotva dvě minuty a v čase 23:51 jde do trháku na 3:0!!! Hanáci budou ještě chvíli opaření a vymaňují se z vlnobití ostrožského sebevědomí za cenu dvou tří zakázaných uvolnění. V polovině utkání už ale obraz hry srovnáme a třeba střela Petra Vaňka trefuje gólmanovu rukavici. Naše hra nabírá na tempu, saháme i ke kombinacím, diváky vzývaným a tomuto celku "vrozeným". Výsledkem naší aktivity, jíž čelí hosté jen s vypětím všech sil, jsou slepené branky Patrika Zavřela a Petra Lainky ve 35. a 36. minutě. Bohužel, ani Ostroh neustrnul ve vzduchoprázdnu a odskakuje na 4:2. Odpovědět může Jaroslav Jelínek, ale staví se mu v cestu gólman. Devadesát vteřin před sirénou ale prostírá Hradil stříbrný servis Mertovi a Milan naloží s expresní zásilkou podle střeleckého desatera. Ztrácíme už jen 3:4.

V úvodu 3. třetiny potrestá Patrik Zavřel čtyřminutové vyloučení hostů. Konečně je vyrovnáno, 4:4 ve 43. minutě! Na nejvyšším bodě drží akcie domácího týmu brankář Martin Svoboda, který místy až nenapodobitelnými zákroky pokryje čtyři tutovky Ostrohu. Více ze hry mají přesto Hanáci, hosté víceméně čekají na kontry. V oslabení může zápas rozhodnout Adam Hradil a po něm má snad ještě větší příležitost Petr Vaněk. Končíme 60. minutu v odeznívající přesilovce, ale protože je skóre remízové, bude se bitva prodlužovat. Na začátku prodloužení inkasují naši čtyřminutový trest. Tři minuty se brání umně a srdnatě, jenže v 64. minutě Ostroh přece jen skóruje a zajistí si do tabulky jeden bod navíc.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (6. kolo)
Kroměříž 21. 10. 2017

HK Kroměříž - Hokej Uherský Ostroh 4:5 po prodloužení (0:1, 3:3, 1:0 - 0:1)

Zavřel (Vaněk), Lainka (Merta, Jelínek), Merta (Hradil, Osina), Zavřel (Tomek)

Sestava HK Kroměříž:
Svoboda, Fajgl - Osina, Vávra, Paksi, Svozílek, Jergl, Tomek - Merta, Jelínek, Lainka - Zavřel, Hradil, Vaněk - Ditrich, Murín, M. Gazda - Brada, F. Laciga, D. Šťastný

Trenéři: Bc. Zdeněk Bečka, Viktor Hlobil

Příští zápasy našich Hanáků!
V sobotu 28. 10. hrají od 17:30 v Uherském Hradišti.
V sobotu 4. 11. od 17:00 hostí v Kroměříži SKMB Minerva Boskovice, loňského mistra Krajské ligy mužů.