Konečně tu máme žáky! Dva týmy tu čeká exotika, druhé dva vstávání v noci

Nový hokejový víkend nebude bez zajímavostí ani pro HK Kroměříž! Konečně zápasově vysadí (dokonce na celý víkend!!!) juniorka. Už to trochu potřebovala a nepochybně nabere sil do dalších tří čtvrtin finálové nadstavby! Těšme se na novou páru, na krev s novým kyslíkem – ještě všechny proženeme (ztráta není velká). Třeba na Poláky jdeme vždycky doma – chceme je "naučit česky", udolat zdravým českým hokejem!

Také dorost teď nehraje v sobotu i neděli – jeden jediný duel podstoupí v neděli v Uherském Hradišti. Bude to náročné, Hradiště jsme dosud v sezoně neporazili. Kluci by však měli ctít své sebevědomí, jemuž dali porůst v neděli doma s Břeclaví. Dali krásných 7 branek a dokázali, že bojovnost a dobrá práce ve všech řadách se vyplatí vždycky! A často se úročí výhrami!

Ve Vyškově se v sobotu hraje Krajská liga mužů a nás se týká "derby šťastných třináctek". Tento letopočet (1913) staví na odiv jak TJ Sokol Březina, tak náš HK Kroměříž. V Březině se začalo organizovaně sportovat – Kroměříž už dala branky při svém ledním hokeji!

Do Vyškova jedou Hanáci se dvěma důležitými výhrami. Ve dvou zápasech proti borcům z Vysočiny nebyli favoritem, ale vnitřní síla, bojovnost, jedinečný přístup k soupeřům je zachránily. Bylo to nečekané, bylo to skvělé. Ve Velké Bíteši překvapil i "klidný" vývoj skóre a domácí výhru 5:2 nad Velkým Meziříčím řadíme k "mezním" i za více sezon. Pro nové ligové kolo to přesto mnoho neznamená – Březina do nás půjde, a na 70% asi i jinak než hokejově... Loni tím byla pověstná! Nabádám příznivce Hanáků, ať zajedou podpořit partu bojovníků, která vstala z popela a vyráží novými plameny! Žádný "zimák" nemáme blíže než vyškovský!

Exotický soupeř přijede starším žákům "A" a mladším žákům "C". Se Žďárem ještě loni nehráli... Nyní naše týmy provázejí dvě protichůdné bilance. Starší žáci musí chtít zatočit s bilancí 4 porážek a mladší kamarádi prodloužit šňůru tří výher. Utáhněme dobře brusle – doma to chce bodovat!

Žákovské "béčko" a "déčko" se v sobotu do Brumova vydá už v brzkých ranních hodinách. Nebudeme favority, přesto našim hráčům věřím, že ze sebe dostanou co nejsilnější stránky, týmový přínos, zápal a houževnatost. "Déčko" doma s Brumovem prohrálo 2:3, a na tom se dá stavět. "Béčko" mezi vyššími nezdary mělo "během měsíce" dva opravdu hezké zápasy... Ve Val-Mezu padlo pouze 4:2 a možná nejskvělejší výkon sezony ukázalo doma se Zlínem! S těsnou porážkou.

Sobota vytíží i 3. třídy. Sršni pocestují do Brodu, kde se postaví domácímu Spartaku a Bobrům z Valašského Meziříčí. Věřme, že se našim barvám hokejový den vydaří a že se ti malí kluci, které ještě neznám jmény, pochlubí před tím i oním, dospělými jako dětmi – góly, góly, zážitky!

Hokejový víkend

sobota 30. 11.
10:00 – mladší žáci "C" hostí SKLH Žďár
12:00 – starší žáci "A" rovněž SKLH Žďár

9:00 – mladší žáci "D" nastoupí v Brumově-Bylnici
11:00 – starší žáci "B" tamtéž
17:00 – muži zabojují ve Vyškově (proti TJ Sokol Březina)

Od 9:30 už hrají 3. třídy v Uherském Brodě (proti Bobrům Val-Mez a proti domácím).

neděle 1. 12.
12:30 – dorost se představí v Uherském Hradišti