Juniorka vydřela 3 body. Opava nechtěla, ale vracela se s prázdnou...

Juniorka vydřela 3 body. Opava nechtěla, ale vracela se s prázdnou...galerie

Junioři v pátek v lize přivítali Opavu a dlouho se nemohli prosadit. Hráli sice útočně, ale tutovek měli poskrovnu. Šance si vypracují i hosté. Hokej je bojovný a rychlý, vyrovnaný. V 10. minutě se ocitne Opavan sám před gólmanem Fajglem, ale zabuší jen do pravého betonu. V 15. minutě využije Slezan naší rozhozené obrany a v pohotové souhře otevírá skóre zápasu. Závěr 1. třetiny vyplní naše oslabení. Rozvířit čeřen v něm však mohou oba mančafty!

Ve 2. části to mají Hanáci těžké. Všemožně se snaží vyrovnat, navzdory faktu, že je sok hokejově výborný. Že si věří... Pokud se Slezan brání, tak nám puky vypichuje nebo nám ty kotouče odskakují. Dočkáme se až ve 28. minutě, hladovi po gólu! Vytmaví to nakonec "jen" pokus od modré... Ve 31. minutě vykryje Tomáš Fajgl mířenou střelu osamoceného křídla hostů. Týmům se nabízí 33. minuta a Hanáci hrají dvojnásobnou přesilovku. Vyvinou žádoucí tlak a technickým úderem od modré vyvětrají podruhé opavskou svatyni. Konečně vedou, 2:1! Hanáci místy hosty přehrávají, 3. trefa visí ve vzduchu... Uvolníme se zprava i v oslabení, ale přes gólmana to neprocedíme. V téže početní (ne)výhodě nás ale Opava těžce zkouší, hrubě prověří! Zvládneme to.

Kroměříž na nic nečeká, do 3. třetiny vletí a po precizním brejku (s "citovkou" k tyči) zvyšuje na 3:1. Opava větří poslední možnosti na zvrat. Ve 49. minutě má novou šanci a náš brankář vykryje jistý gól jen ležmo, s betony nahoře. Opava tlačí a skóruje za okamžik. Vedení 3:2 je nyní "nejisté"... Konec utkání náleží hostům, my ale všechny ataky, pokusy pečlivě, pozorně čteme a odrazíme. Vítězíme posléze 4:2, s lahodnou tečkou gólu do prázdné!