Juniorka čekala těžkou bitvu ve Val-Mezu... Začátek byl nemilosrdný

Juniorka čekala těžkou bitvu ve Val-Mezu... Začátek byl nemilosrdnýgalerie

Junioři HK Kroměříž spěchali v pátek mrazivým podvečerem do Valašského Meziříčí. Utkání mělo první buly "v polovině Televizních novin" a parta našich hokejistů se navracela domů před půlnocí. Nebodovala – také proto, že propásla úvod duelu. S výborným soupeřem, nedávnou porážkou 2:8 vyhecovanými Bobry.

(reportáž: Pavel Apolenář)

Do zápasu s naším tradičním soupeřem jsme vstoupili aktivně a už na začátku 3. minuty neproměňuje samostatný únik Kuba Apolenář. Bohužel, z následujícího protiútoku soupeř udeřil... Čas gólu ukazoval 2:42. Hned za dalších 18 vteřin už na tabuli svítí 2:0! To tečovaná střela zapadla našemu gólmanovi Tomášovi Fajglovi k tyči. Tím také ukončil své dnešní vystoupení. Do branky nastoupil Richard Pražan. Ani jeho konto nezůstalo dlouho čisté, když jeho spoluhráč, obránce Babulík trefuje při nahrávce brusli brankaře, načež puk končí v naší síti. Domácím stačilo na vedení 3:0 pouze 40 vteřin. Přesto to ještě nebylo vše! V čase 5:08 při hře čtyři na čtyři dopíjíme kalich hořkosti 1. třetiny do poslední kapky. Čárový rozhodčí pouští jasný ofsajd domácích, a ti situace využívají samotným hráčem před brankou ke zvýšení vedení na 4:0. Nutno našim hráčům přiznat velkou snahu a bojovnost, ale v této fázi utkání tam prostě domácím spadlo všechno, co se namanulo. Černožlutí bojovníci z Kroměříže nesložili zbraně, ba naopak, hned za 26 vteřin po obdržené brance využívají dobře zahranou situaci dva na jednoho a dorážkou z hole Karla Holíka po přihrávce Kopčila snižují na 4:1. Od této chvíle jsme na ledě pouze my. Další gól však přidáváme až v čase 18:41, kdy střelu Filipa Petra tečuje před brankou Vojta Kudlička a brankařem vyraženou střelu Vojta zasunuje do branky.

Do 2. třetiny vstupujeme velice dobře. V čase 22:14 zpracuje na modré čáře nahrávku Míši Kopčila "Apik" Apolenář a svůj samostatný únik tentokrát bekhendovým blafákem se štěstím proměňuje. To však z našeho velkého tlaku v této třetině bylo všechno. Za zmínku stojí břevno Petra Mynáře. Potom, co soupeře několik desítek vteřin držíme v jeho obranném pásmu, inkasujeme 6 a půl minuty před koncem druhé třetiny z přečíslení gól na 5:3. Závěr druhé třetiny okořenila, po jasně neodpískaném faulu, bitka našeho borce Michala Dluhoše s domácím Kryštofem Šánkem.

Tři minuty po začátku 3. třetiny bylo rozhodčím odpískáno vzájemné vyloučení a nastávající hra čtyři na čtyři nám velice vyhovovala. Soupeře jsme zamkli do jejich obranného pásma, v průběhu tlaku se nám povedlo částečně vystřídat a sehrát výbornou kombinační akci mezi "Apikem", "Hubajzem" Hubíkem a na konci střílejícím "Holasem" Holíkem. Časomíra nastavila čísla 44:36, a teď je to opět jen o gól! Další minuty jsou ve znamení našeho velkého tlaku, který však ukončuje v celém zápase oboustranně velmi nepřesný rozhodčí, vyloučením Michala Kopčila. Míša tento verdikt neunesl a šel předčasně do sprchy. Bohužel, tato jeho nedisciplína nás stojí hodně. Domácí následné přesilovky využívají a zvyšují na 6:4. Kroměřížští borci však ještě zaberou a 3 minuty před koncem snižují na 6:5. Gól vstřelil Kuba Apolenář, který střelou z první zužitkoval nahrávku Vojty Kudličky. Hanáci odvolali brankáře, ale žádná šance se nepovedla využít.

Musíme uznat, že domácí zužitkovali téměř všechny naše chyby a borce z Kroměříže zradila koncovka. Šancí bylo více než dost. Poměr střel dělá 47:22 v náš prospěch. Jako klad tohoto zápasu můžeme ocenit, že ani za velice nepříznivého stavu 4:0 pro domácí to naši borci nezabalili, ale naopak byli v zápase velice aktivní. Chybělo málo a mohli být za tuto snahu bodově odměněni. Popřejme jim více štěstí v následujícím nedělním domácí zápase s HCM Warriors Brno.

Regionální liga juniorů, finálová skupina
HC Bobři Valašské Meziříčí – HK Kroměříž 6:5 (4:2, 1:1, 1:2)

Počet střel – 22:47

Branky (asistence):
K. Holík (Kopčil), Kudlička (Petr), J. Apolenář (Kopčil), K. Holík (Hubík), J. Apolenář (Kudlička)

Fajgl (3. minuta R. Pražan) – K. Holík, Hubík – Babulík, Andrýsek – Vohrabal, Fencl – Kopčil, M. Dluhoš, J. Apolenář – Mynář, Kudlička, Frolek – Petr, Morev, D. Pražan

Trenér: Marek Rožnovják