Junioři porazili Rožnov. Potěšili v 1. třetině...

Junioři porazili Rožnov. Potěšili v 1. třetině...galerie

V 1. kole Ligy juniorů hostila Kroměříž Černé Vlky. Rožnovští dostali záhy výhodu přesilovky. Tu ale přečkáme a pak to rozjedeme. Během čtyř minut zasypou Hanáci protivníka tolika střelami, že se nám to prostě musí líbit! Držíme tlak a hrajeme přímočaře, smysluplně, odvážně. Vlci přesto naši převahu zčásti otupí, protože i je zdobí nasazení a dobré bruslení. V 11. minutě otevírá skóre Vojta Kudlička a s dalšími minutami spějeme k novým trefám. V 17. minutě precizně sehrajeme přesilovku, aby to po dvou rychlých přihrávkách dával Vojta Kudlička už do prázdné... V 18. minutě chceme střídat, takže Kuba Apolenář jen volně (z červené čáry!) nahodí puk na bránu. Nepozorný brankář hostů je kuriózně překonán potřetí!

Ve 2. dějství zaostávají Hanáci v některých dovednostech, především přihrávky jsou tristní. Hokej se vyrovná. Soupeř rychle sníží na 3:1 a ve 25. minutě nezasune podél Tomáše Fajgla do jeho prázdné brány. Ještě že máme novice Richarda Hrazdíru! Ve 27. minutě ujede a v pádu zvyšuje na 4:1. Poté tribuny přihlížejí rvačce s hostujícím gólmanem. Ten je vyloučen do konce zápasu. Nadále se ale nemůžeme prosadit, výkon několika hráčů je bezkrevný či profesorský. Ve 40. minutě se zvedne gólová vlna i z tichého rybníčku. Vojta Kudlička právě dokoná hattrick pohotovým, svěžím pokusem.

Třetí třetina začíná lépe pro Rožnovské. Mají větší tah na bránu a ve 46. minutě zaslouženě sníží na 5:2. Nechali jsme projet útočníka takřka bez zábran... I přesto si domácí celek výhru pohlídá, v obraně v závěru působí důrazněji. V útoku se už k lehkosti z 1. třetiny nevrátí. V 52. minutě zařídí konečné skóre 6:2 pro Kroměříž náš "dobrý známý" Filip Petr. Krásně dohrál útočnou akci tří Hanáků.