Junioři odstřihli nezdary a vyhráli na ledě sebevědomého Spartaku

Junioři odstřihli nezdary a vyhráli na ledě sebevědomého Spartakugalerie

Čekání na body je u konce. Po sérii porážek si junioři vyšlápli na nedalekého rivala z Uherského Brodu. Zápas je považován za derby i vzhledem k tomu, že se spousta kluků zná z působení v dorosteneckých soutěžích a klubech.

Od začátku jsou ale Hanáci lepší. Díky vyprazdňující se marodce kádr Kroměříže zase nabírá na síle a sebevědomí. Tento víkend neabsolvovala juniorka páteční ligu, naopak si 4 naše jména přivezla vítězství v krajském přeboru mužů. Šesté za sebou, což je letitý rekord. V autobuse jsme se cestou z Blanska porážek juniorky "dotkli" a borci už moc chtěli v Brodě vyhrát, štvalo je to. Proto si umím představit, "s jakou" se v neděli z Brodu vraceli...

Na první branku jsme čekali až do 15. minuty, kdy první lajna krásnou kombinací otevřela skóre. Po nahrávce "Míčese" Dluhoše se prosadil Tomáš Kristek. U další branky se ze střelce stal nahrávač a vyzval ke gólu Míšu Kopčila. Brod ve 2. části snížil, ale naše odpověď je pohotová. Třetí branka padla po samostatné akci Vojty Kudličky.

Poslední čtvrtá branka byla jako z učebnice hokeje, pod kterou se podepsali profesoři Kudlička, David Hubík a "erudovaný praktik" Lukáš Světlík. Tato trefa patřila 49. minutě a domácí hned vzápětí upraví na 2:4. V závěru to "doladí" ještě na 3:4. V zápase nicméně jen dotahovali.

Kluci vydrželi i hru Brodu bez brankáře a zaslouženě si přivezli domů všechny 3 body.

Liga juniorů, skupina o postup
HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Kristek (M. Dluhoš), Kopčil (Kristek), Kudlička, Světlík (Hubík, Kudlička)

Sestava:
Fajgl – Tkadlec, Andrýsek, Prčík, Peluha, M. Šimášek – Kopčil, M. Dluhoš, Kristek, Hubík, Kudlička, Světlík, Frolek, Morev, Kocáb, D. Pražan

Trenér HK Kroměříž:
Bc. Zdeněk Bečka, Marek Rožnovják