Junioři dlouho trápili Warriors, velkého favorita

Junioři dlouho trápili Warriors, velkého favoritagalerie

V Lize juniorů zamířil do Kroměříže výborný mančaft z Brna, loni ještě extraligoví Warriors. Naši souhru dlouho brzdí oslabení. Po 4. minutě nám hatí plány dvě vyloučení. A Brno jezdí a střílí, snaží se nás vykombinovat. V 10. minutě nás sevře další z trestů! Soustředění, obětaví Hanáci však přečkají vše bez úhony a sami udeří v minutě šestnácté. Pohotová Lacigova přihrávka se nese zpoza brány na Petra Mynáře. A Petr zasadí střelu naprosto dokonale! Osmělujeme se stále více k útočení, jenže v 18. minutě neproměníme hbitý brejk, zatímco hosté z protiakce bleskově srovnají na 1:1.

Do 2. třetiny vjedou naši borci s odvahou a sebevědomím. Hrají s výtečnými "Válečníky" otevřenou partii. Aktivita týmů se mísí, ale posléze již hokej soupeře nabývá převahy. Ve 31. minutě už Warriors vedou 1:2. Skórovali v přesilovce. V příštím čase se nám daří hru favorita naleptávat jednoduchými kombinacemi. Naše nasazení je enormní, ale síla Brna je cítit v každém střídání. Závěr třetiny nicméně patří našim. Roztočíme hosty v hokejovém tanci, který ukončí až siréna. Chtělo to branku – Warriors měli i kliku.

Ve 3. dějství nás už Brno přehraje. Naše útoky Warriors teď snáze přečtou, ubývá nám sil. Hosté zaměstnávají víc, než bychom chtěli, naši obranu. V čase 53:59 se v našem obranném pásmu uvolní zapomenutý hráč Brna a ve dvou volných borcích to pak hosté promění. V 56. minutě inkasujeme čtvrtou branku při své power-play 6 na 4. Poměrem 1:4 ztratíme duel, kterému jsme hodně obětovali a se štěstím ho mohli přivést k nájezdům.