Junioři bod ztratili? Nesmysl, spíše dva urvali!

Junioři bod ztratili? Nesmysl, spíše dva urvali!galerie

Jedna z nejtěžších venkovních misí čekala na juniory v sobotu ve Frýdku-Místku! Hrálo se ve vysokém tempu. Domácí Valcíři boj o postupové pozice nevzdali, ba právě naopak. A bylo to "cítit", nedali nám "ani fenik" zadarmo!

První třetina je oboustranně nervózní, což se projeví v několika opravdu provokativních faulech Místku. Naši borci se však soustředí na hru, nenechají se vyprovokovat k oplácení. Kyne nám z toho několik přesilovek. Bohužel se nedaří jejich využití. A jak se říká, "nedáš, dostaneš"... Třetina vyústí v naši prohru.

Ve 2. části dotahujeme, máme více ze hry. Herní převahu zúročíme srovnáním na 2:2, ale obrat není dokonán a třetina končí v náš neprospěch 3:2. Ani tento stav nás psychicky neoslabí a my bojovným, pracovitým výkonem ve všech řadách dovedeme zápas k remíze, vynutíme si nájezdy. Dovednostní soutěž je (zatím) naše doména. Ovládneme ji v sezoně i do třetice. Zásluhou střelců Honzy Moreva a Lukáše Světlíka 1:2!

Právě tady je nabíledni vyseknout hráčům pochvalu za odvedený výkon, obětavost, ukázněnost, týmovou vůli a příkladné srdce. Vážíme si toho...

Liga juniorů, skupina "o postup"
HC Frýdek-Místek – HK Kroměříž 3:4 po nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)
nájezdy 1:2

Kristek (Kudlička, Kopčil), Kristek (Kopčil, Kudlička), Peluha (Kudlička), Světlík (vítězný nájezd)

Nájezdy vítěze proměnili: Morev, Světlík

Fajgl – Tkadlec, Nesrsta, Zeman, Andrýsek, Prčík, Peluha – Kopčil, Kudlička, Kristek – Hubík, M. Dluhoš, Světlík – Podešva, Morev, Kocáb