Jelínek vystrčil růžky a Zavřel uzavřel pátou výhru Hanáků

Jelínek vystrčil růžky a Zavřel uzavřel pátou výhru Hanákůgalerie

V 15. kole Krajské ligy mužů vyhráli hokejisté Kroměříže popáté v řadě. Hostili Brumov-Bylnici a v průměrném, ač bojovném duelu ho porazili 5:2. Měli dobrý vstup do zápasu a úvodní dějství získali 2:0 s přehledem. V prostřední části však spalují množství šancí a dvakrát inkasují. Vítězný gól (a svůj druhý) stihne ještě do přestávky Jaroslav Jelínek. Závěrečná třetina je nervózní, hosté se nevzdají cíle vyrovnat. V jejich power-play si ale trefu do prázdné exhibičně vychutná Patrik Zavřel. Hanáci se udrží na 6. místě tabulky. Do konce roku 2019 hrají už jen dvakrát venku, v sobotu 14. 12. v Blansku a v neděli 22. 12. v Uherském Ostrohu.

Hanáci vytáhli na Brumov útočně, i když jen s pološancemi. Ve 4. minutě vyšachují hosty mistrovskou kombinací, gólově však neuspějí. Vzápětí netrefí před brankovištěm ideálně Paťa Zavřel. V 6. minutě znovu hosty rozebereme, ale mineme prázdnou branku. V 7. minutě střílí zblízka první gól Jirka Osina. V příštím čase prováhají Brumovští přesilovku. Ale mají novou, a zase neúspěšnou... Hanáci v oslabení i útočili a hned po něm se prosadí druhou brankou, v podání Jardy Jelínka. Záhy se hraje 4 na 4 a sametovou přihrávku přijme Tomáš Kristek – jen toho gólmana nepřelstí... V 18. minutě to zkusí mezi betony Vojta Kudlička. V závěru těží z Jelínkovy práce David Hubík, ze střely však třetí trefa nevykvete.

Ve 2. části Brumov přehráváme, ale branka je zakletá. Najíždíme si, kombinujeme, největší příležitost spálí asi Luboš Murín. Ve 28. minutě se ocitne v gólovce Patrik Zavřel, je však příliš rychlý... Poté naši iniciativu zbrzdí oslabení. Navíc žel dojde naplnění brankou Brumova, v polovině duelu. Z tvrdého zákroku u hrazení vyplyne naše šance, volný Jakub Bouda před kasou, ten ovšem nepromění. Hanáci jsou vlastně stále aktivní a ve 33. minutě zahodí Paťa Zavřel trestné střílení. Hosté těží z minima maximum a ve 35. minutě skórují do naší rozhozené obrany. Vyrovnají na 2:2. Vzápětí si to dvakrát v útočném pásmu vrací duo Kryštof Knápek – Patrik Zavřel, jenže vedení nám z toho nekyne. Ve 37. minutě měl výborné střídání Martin Vávra. Dohrál soupeře u předního útočného mantinelu a později i tvrdě střílel. S mizejícím časem 2. třetiny nemizí z ledu Jarda Jelínek, ten, který střelou z druhé vlny získá týmu zpět nejtěsnější náskok! 3:2.

Zkraje 3. části se ubráníme v oslabení. Potom brankáře Brumova objíždí, leč neobhodí Paťa Zavřel. Už za okamžik ostřelují hosté Hanáky v nové početní výhodě! Následně mají dvě přesilovky i Hanáci. Využijí tu druhou. V 51. minutě to vzal na sebe věčně hladový vykonavatel Jirka Jergl. Odskočíme snaživému Brumovu na 4:2. V 55. minutě hrajeme poziční, ale statickou přesilovku a jako kulový blesk vletí před brankoviště Zavřel. Zrychlení jako v Kanadě! Spoluhráči bohužel jeho akci nedokončí. Hosté hrají vabank, my však překombinujeme původně rychlý brejk. Závěr má grády. Tribuny vidí i bitku a později i hysterický záchvat jiného Brumovana. Vítězíme zaslouženě 5:2. To když Zavřel při power-play elegantně vysekne kličku bránícímu hráči a síťku brány zblízka divže neprorve!