Já chci novou "zlatou" lajnu (HK Kroměříž)...

Já chci novou "zlatou" lajnu (HK Kroměříž)...galerie

Před třemi se lety tázal kamarád a expert, odborník, koho že mám zvláště rád, kterou řeknu řadu... Já se trochu ošíval, ale mluvit musel!

Měl jsem rád naši kdysi "třetí" útočnou formaci Marek "Džidži" Ditrich, Martin "Gazdič" Gazda, Luboš "Murda" Murín. Formaci "bruslivou" a v každém borci "s myslivnou".

Připojím k nim jména beků už ze sezony 2015/16 – Jiřího "Oskara" Osiny a Martina "Vavrise" Vávry. Právě "měsíce let 15/16" byly jejich předělové. Martina kouč Zdeněk Bečka vyzvedl v březnu 2016 v Týdeníku Kroměřížska jako jméno "v největším progresu" a Jirka Osina se vrátil v létě 2015 z Přerova a hodlal už u nás "prohánět a inspirovat" jednotlivce týmů krajského přeboru.

Martina mám rád, je to hráč skromný, kamarád, a když něco řekne, tak to prostě sedí, ušito tomu a tomuto na míru...

Jirka je živoucí legenda HK Kroměříž. Mimoto že byl, je a bude trenérem (naší mládeži je i šéftrenérem), jeho kvalit hráče si cenili nejenom v Šumperku, Přerově a Prostějově, ale v době rané kariéry i v extraligovém Trenčíně! I po mnoha letech umí kouzla, "nejen rukama"! Na podzim 2015 si připíše 4 asistence v Hradišti, při výhře 7:11. Murdovi nabil kompletně na hattrick...

Čas je neúprosný a jména, kterými s úctou tepu klávesnici, jsou už "ve 2. fázi kariéry"... Přísné může být jak zdraví, tak třeba pracovní, profesní nároky. V této souvislosti velice obdivuji Martina Gazdu, mladého právníka. Ten se uměl obětovat na ledě i mimo něj a loni přese všechny povinnosti a vzdálenosti patřil k těm "více vytěžovaným hráčům"...

A jak svedl zaválet, hrdina několika play-off, podle hodnocení (z března 2015) "posila, přínos oné sezony"...

Kapitán Luboš Murín je Gazdovou pravou či levou rukou, nohou – oba jsou spřízněni dechem i myšlením. Posouvá se žel "mezní" sezona Lubošova, ročník 2015/16... Obouval brusle Pana kanonýra, v onom Hradišti (viz Jirka Osina) dal branky 4, Rosicím doma 6, Boskovicím (výhra 3:2) celý hattrick! Do Vánoc byl nezastavitelný, pak to trochu opadlo. Kompletoval ročník na 38 gólech... A ačkoli ubral za další leta ve své produktivitě, do 3. místa v klubu je plus minus každoročně!

"Krátkou, ale intenzivní hokejovou láskou" mi byl Marek Ditrich. Pravé křídlo velkého talentu a možností, úžasný kluk, kamarád z těch, na něž se nezapomíná. V 1. mé sezoně mě vpustil branou požehnaných, prostřel ve své kuchyni... Piruetou krasobruslařů se zbaví beka a posouvá Gazdičovi kotouč, co se stal pochoutkou!

Jako první tuto "zlatou" lajnu opustil. V březnu 2018.