Houževnatí Hanáci vydřeli 3 body ve Vyškově

Houževnatí Hanáci vydřeli 3 body ve Vyškověgalerie

V 9. kole Krajské ligy mužů slavil kroměřížský hokej další vítězství venku. Ve Vyškově udolal 1:2 domácí Sokol Březina. Hanáci nastoupili bez nejproduktivnějších hráčů Milana Merty a Petra Vaňka a s jednou z nejmladších tváří soutěže, šestnáctiletým Michalem Dluhošem. Famózní byl v bráně Tomáš Fajgl, který zneškodnil řadu šancí a nájezdů, přiváděl borce Sokola k zoufalství.

Kroměříž je lepší v úvodním dějství a vede. Vzadu je však lehkovážná, soupeř jí jinak hru usnadňuje neukázněností, tresty. Ve 2. třetině upravíme na 0:2, jenže pak se iniciativy chopí domácí. Aktivnější jsou i ve 3. části, ale opět si to komplikují vylučováním. Hanáci přesto inkasují, hraje se nahoru a dolů i v našich přesilovkách. Jsou to nervy až do konce. V závěru cca minutu nešla časomíra (a hrálo se), tak mužstva přichystala ještě přídavek (repete). Výhra 1:2 je cenná, hodně cenná... V tabulce drží Kroměříž stále 8. příčku a už v sobotu 10. 11. hostí od 17:00 Velkou Bíteš.

Úvod zápasu ve Vyškově byl otevřený, ale bez šancí. V největším záblesku Sokola nezaváhal ve 3. minutě brankář Fajgl. V 7. minutě se uvolní Patrik Zavřel, ale Lukáš Světlík jeho přihrávku mine. V 9. minutě Hanáci skvěle zakombinují v přesilovce 5 na 3 a autorem jejich vedoucí branky je Jarda Jelínek. V 10. minutě zkouší pozornost domácího gólmana David Hubík. Vzápětí nevyužije soupeř brejku se dvěma střelami. Hanáci pouštějí Březinu do bleskových kontrů - další z nich pokryje Tomáš Fajgl ve 12. minutě. Na naší straně míří zdálky "do růžku" Roman Šťastný, ale brankář to ještě vystihne. Zasunout puk za betony se záhy snaží Jirka Jergl, spojující obranu s útokem, důraznou hru s nepředvídatelným zakončením. V 19. minutě hledá skulinu mezi betony Luboš Murín a jako správný kapitán završí své střídání ještě jednou dobrou ranou...

Po zahájení 2. části spěchají obě mužstva do útoku, velkou možnost ale nemají. Až ve 24. minutě se ze střední vzdálenosti zprava opře do kotouče Jergl a vymete to dokonale. Vykoupe brankáře Sokola v gólové lázni. Vedeme 0:2. Po chvíli (při naší signalizované nevýhodě) vychytá Tomáš Fajgl soupeřovo sólo. Oslabení potom zvládnou naši znamenitě. Ve 30. minutě najíždí a švihne zleva do kotouče Roman Šťastný. Chybělo málo, malinko. Vzápětí nás Sokol zatlačí, zprvu "jenom" na dvě minuty. Nápor Březiny se ve vlnách vrací, daří se jí rychlé přihrávky, avšak koncovka se rozbíjí o velký den Toma Fajgla a pozornou, pohyblivou defenzivu. Ve 37. minutě oslní spolupráce tria Hubík - Dluhoš - Apolenář, s věkovým průměrem 17 let. Hezky si to dali, ale gólmana nepřekonali. Následně zvládne brankář Fajgl hrozivý závar před brankovištěm. A ještě jednu (neproměněnou) sólovou akci si připíše Kuba Apolenář.

Už v 1. minutě 3. třetiny lapí Tomáš Fajgl "vřeštící" projektil, div mu nepřevrátil lapačku... Domácí Sokol stále spěchá do našeho pásma, máme jen "rušivé" protiútoky. Ve 47. minutě přeťal brejk Březiny perfektní zákrok obránce Šťastného. Ubráníme se brzy i v oslabení o dva hráče. Domácí těch 88 vteřin ani nedokončí, protože jsou, jak jinak, vyloučeni. V 53. minutě podnikne Březina přímočarou akci, na jejímž konci je gól v naší kleci. Vedeme už pouze 1:2. A teď jde do tří soupeř a dvojnásobnou přesilovkou můžeme rozhodnout! Nabito má zleva Martin Vávra. Vtom vytryskne brejková situace až do naší "kuchyně", nato slibně bušíme šancí Apolenáře, aby to završil útočný trysk domácího borce s bombou do břevna... Závěr je hodně nervózní, ale góly už byly jmenovány všechny. A naše dva kusy znamenají tři body.