Horácká Slavia vyšťavila oslabený dorost

Horácká Slavia vyšťavila oslabený dorostgalerie

Dorost v neděli hostil Třebíč a inkasoval jako první. Přesto však bojuje, je aktivní. V 7. minutě zaslouženě vyrovná. Neubrání se nicméně defenzivním chybám a hosté v polovině 1. třetiny odskočí na 1:3. Jsou hokejovější, jejich přihrávky mají cit a brusle nabírají rychlost. Branky se dočkají i Hanáci, ve 12. minutě z jednoduché kombinace. Závěr 1. části nabídne otevřený hokej. Nevyužijeme přesilovku. Prohráváme 2:3.

Dlouhý tlak si vytvoří Třebíč ve 2. dějství. V polovině duelu už skóruje. Poté se osmělí k několika útokům i Hanáci. Nedosáhnou na dorážku, která by byla asi gólová. Škoda. Bráníme se v těžkém oslabení, a když má trest vypršet, inkasujeme popáté. Nemůžeme se ustálit v útočném pásmu, hosté naše ataky vcelku rychle přečtou. Závěrečný tlak má Třebíč drtivý, šestou trefu však ve 2. třetině nestihne.

Ve 3. části to ještě směrem kupředu zkusí Hanáci... Vyložené šance ovšem nemají, iniciativě chybí důraz a štěstí. Třebíč jim frnkne v oslabení a upraví na 2:6. Hosté v tu chvíli ještě přidají a zařídí si 7. branku. Dovolí si technický kousek před domácím brankovištěm a dávají tak na 2:8. Vítězí 2:9. Vysoká porážka nabídla i pár pozitiv. Třeba premiérovou dorosteneckou trefu Zbyňka Straky.