Honza Dluhoš odletěl – posílí ve Finsku šanci na životní nominaci?

Hokejová reprezentace do 20 let je už ve Finsku, ostatně dnes tam nastoupí k prvnímu zápasu turnaje 4 evropských velmocí. Nároďák je "prošpikován" jmény, která v této kategorii nebyla dosud tolik zkoušena. O Honzovi Dluhošovi, odchovanci HK Kroměříž, se přesto nedá říci, že je "malou neznámou", tváří neokoukanou...

V zadních řadách "českého lvíčka" je stálicí, jistotou už od výběrů U16. O rok dříve odešel z Kroměříže do Zlína, za který se bil několik sezon. Dočista pak v létě 2017 oslnil na Memoriálu Ivana Hlinky, kde byl "na beku" suverénní a nemálo se podílel na stříbrném umístění české reprezentace!

Jako "mužský elév" na sebe upozornil ve Stadionu Litoměřice, v Chance lize. V téže soutěži dnes válí za Porubu... Účast na mistrovství světa do 18 let (v dubnu 2018) mu sebralo zranění. Nyní cítí šanci asi životní...!!! Soupiska týmu U20 sice před mistrovstvím světa (po Vánocích v Ostravě a Třinci) dozná změn, připojí se posily ze zámoří. Atd. atp. Ale Honza teď musí svou šanci chytit a nepustit. Trenér se vyjádřil, že z těch, co jedou (odletěli) do Finska, může o start na největší akci juniorského hokeje zabojovat každý!

Program České republiky v Helsinkách:

Pátek 8. listopadu:
16:30 Česko – Švédsko

Sobota 9. listopadu:
13:00 Finsko – Česko

Neděle 10. listopadu:
11:00 Rusko – Česko