Heroický výkon nestačil. Zase jsme v Boskovicích ztratili prodloužení

Heroický výkon nestačil. Zase jsme v Boskovicích ztratili prodlouženígalerie

Naši hokejisté jako loni zahájili čtvrtfinále play-off Krajské ligy mužů na stadionu v Boskovicích. Výsledek je navlas stejný jako před rokem, porážka 5:4 po prodloužení. Výkon Hanáků měl hodnotu, přinesl návrat většiny kvalit, zápal a houževnatost. Boskovice si na svém webu všimly, že jsme prohráli 5 z posledních 7 utkání. Byla sice jen 4, ale náš hostitel se spíše ptal, co od nás čekat... V jiné sérii sezony 2019/20 jsme měli šňůru devíti vítězství... A Hanáci nezklamali, prali se s favoritem, s halou téměř nedobytnou, odolávali nepřízni rozhodčích.

Muži Kroměříže se v Boskovicích vypnuli k dalšímu z velkých výkonů, ale jako už tolikrát to nestačilo. V zápase pomohli i junioři, k hrdinům patřili beci Jirka Osina (1+1) a Kája Holík (0+2), a samosebou dvougólový Petr Vaněk. Vlastně se nesluší někoho jmenovat. Mužstvo bojovalo, jak to play-off vyžaduje, tedy každým hráčem, každou lajnou a do poslední vteřiny. Podlehneme smolně 5:4 ve 27. vteřině prodloužení. Domácí po 90 vteřinách využili přesilovku.

Utkání nabídlo drama... K obratu ve skóre došlo hned 3x. Vedeme 0:1 (gól Vaněk, asist. K. Holík), a to v oslabení už ve 3. minutě. Domácí Minerva ale už od 12. minuty vede 2:1. Do 2. části vstoupíme vyrovnáním Jirky Osiny. Posléze díky Petru Vaňkovi (asistence K. Holík, Jelínek) dokonce vedeme. Ještě ve 2. dějství bohužel Minerva dvěma trefami otočí na 4:3. V závěrečné části se podaří ve spolupráci s Osinou vyrovnat na 4:4 juniorovi Tomáši Kristkovi. Vše bylo tedy otevřené až do posledka. Vyloučení minutu před prodloužením, kdy už tak je redukován počet borců na ledě, je handicap. Boskovice viděly Hanáky v síle minulých sérií play-off.

Odveta v Kroměříži se hraje v pátek 28. 2. od 18:00. Nic není ztraceno. Bojuje se na dvě výhry. Případný třetí duel by se stěhoval do Boskovic v neděli 1. 3. na 14:00!!!

Krajská liga mužů – čtvrtfinále play-off (1. zápas série)
SKMB Minerva Boskovice (v tabulce 2.) – HK Kroměříž (7.) 5:4 po prodloužení (2:1, 2:2, 0:1 – 1:0)

Branky (asistence) HK Kroměříž:
Vaněk (K. Holík), Osina, Vaněk (K. Holík, Jelínek), Kristek (Osina)

Sestava:
Svoboda, Strašák – Osina, K. Holík, Vávra, R. Šťastný, Nesrsta, Andrýsek, P. Omelka – Zavřel, Jelínek, Vaněk, Bouda, F. Laciga, Murín, Hubík, Světlík, Kristek, Podešva, Knápek

Trenéři HK Kroměříž:
Bc. Zdeněk Bečka, Marek Rožnovják

První zápasy zbylých sérií:
HHK Velké Meziříčí (1.) – HC Lvi Břeclav (8.) 6:4
Hokej Uherský Ostroh (3.) – HC Spartak Uherský Brod (6.) 8:0
HC "Orli" Uničov (4.) – SHKM "Drtiči" Hodonín (5.) 4:5 po prodloužení