Heroický výkon Hanáků! Velké bylo Meziříčí – větší Kroměříž!

Heroický výkon Hanáků! Velké bylo Meziříčí – větší Kroměříž!galerie

12. kolo Krajské ligy mužů nabídlo jeden z nejkrásnějších hokejových večerů dvou a více let... Něco, k čemu se budeme vracet, co jsme po mizerném měsíci pěti porážek jako fanoušci fakt nečekali! Kroměříž doma potvrdila výhru 1:6 z Velké Bíteše – naopak ji proti Velkému Meziříčí ještě překonala! Od září 2014 tento top tým soutěže porazila na 14. pokus popáté. Nedávného lídra tabulky poslala až na 3. příčku, sama se vyšplhá na 7. či 8. místo, opět mezi "výběr" pro play-off. Příští zápas hraje v sobotu 30. 11. (od 17:00) ve Vyškově proti Březině. Doma až ve středu 11. 12. (od 18:00) proti Brumovu-Bylnici.

Hanáci zaskočili velkého favorita už v 1. dějství. Moc ho nepustili do hry, dřeli na všech postech, exkluzivně se rozchytal juniorský brankář Fajgl. Gólem na 2:0 jen 8 vteřin před sirénou ťali Vel-Mezu do citlivých míst... Ten má kvalitu i chuť, ve 2. části náskok sníží, ale v závěru mu za 3 minuty třemi trefami uštědříme hrozivé K.O. Mužstvo se burcuje, dýchá stejný vzduch, tepe stejnou krví a v té žhavé euforii by to v lize "nasypalo" každému. To byla extáze nás všech! Vel-Mez se ještě ve 3. třetině pokusí zápas zachránit, ale proti propojení, morálce a pracovitosti domácího kolektivu více než gól nepřidá. Kroměříž vítězí 5:2.

Úvod byl vyrovnaný, bez větších šancí. Více ze hry mají hosté z Meziříčí. Hanáci hledají skuliny, kudy pronikat ke kontrům. Od 7. minuty má protivník početní výhodu, ale ukáže jen nepřesnou ránu ze střední vzdálenosti. V čase, kdy se půlí 1. třetina, je naše oslabení zaváto ledovou jinovatkou a vezme za to tahoun vzpurný, někdy až ďábelsky přesný, neodstavitelný. Petr Vaněk vypráší kožich ligového giganta jako první... Ve 13. minutě nezvládne Vel-Mez závěr akce, jež volala po vyrovnání. Držíme těsné vedení! V 15. minutě gumuje náš gólman Fajgl tutovou dorážku, pečetidlo z Vysočiny, zakročí jako muž jiného věku, jiných soutěží... O to víc jsme zakousnuti a bojujeme jeden jako druhý, lajna za lajnou. Vypichujeme kotouče ve středním pásmu, držíme modrý živel vším, co máme, můžeme použít. Koncem 1. části kyne Hanákům přesilovka. A náramná, fantastická souhra dostává Zavřelovu "zavíračku", zasadí Vel-Mezu "dělovou kouli" a z překvapení se stává výzva, "co bude dál?"

Ve 22. minutě, po další naši kombinaci, pálí zleva Martin Vávra, ale nevyjde to. Druhá třetina je bojem o každý metr ledu, o každou perně zaslouženou šanci. Ve 28. minutě se zprava uvolní žíznivý elév... Vojta Kudlička ještě konto Vel-Mezu třetí ťafkou neprořízne... Úžasně hrají a bojují domácí barvy! Nový průnik nezakončí Paťa Zavřel v přesilovce. V ní máme další dvě šance. V čase 32:00 je lapen kotouč po akci, kdy jsme vytáčeli soupeře zpoza jeho brány. Snažíme se být aktivní, ačkoli kontry hostů zlobí a často jsou cítit snížením. Horáci tasí nejvyšší kartu ve 36. minutě ranou od modré. Zužitkují přesilovku, co měla užuž vypršet. Přesilovku dostanou i naši a sehrají ji, inu, dokonale... Bušíme do temně modrého Vel-Mezu, odraženého puku se zmocní hůl Vaňkova a z úhlu nalezne tu kýženou, ač nevelkou skulinu! Hrdinové jsou odměněni čísly 3:1. A Hanáci nadále ostřelují gólmana... Velké Meziříčí se zatřese v základech, když uhrančivý Patrik Zavřel využije obranné chyby, obkrouží bránu a z plné otočky posílá vlajícímu čeřenu 4. pozdrav – právě teď "do země nikoho"! Vel-Mez je rozvrácen a po další chybě ho stroze vytrestá i David Hubík! Vedeme senzačně, senzačně 5:1.

Třetí dějství uvede aktivita hostů, také díky přesilovce. Ta ve 44. minutě končí bez úspěchu. Hanáci stále výborně brání, vracejí se a zdvojují. Když je nutno, padnou i do hokejek, po puku. Vel-Mez nás tísní už mohutně, rozjezdí to a střílí z řady pozic. Držíme náskok 5:1. V 51. minutě se mohl z brejku prosadit Vojta Kudlička. V 52. minutě překombinují hosté situaci dva na dva. V 54. minutě vezme za své další z horáckých přesilovek. Ani přízeň rozhodčího Vel-Mezu nepomůže! Výkon juniora Toma Fajgla v brance graduje. Zbavuje střelce a rozbíječe Meziříčí duševní svěžesti, čte si z jejich hokejek jako z brankářského slabikáře. Podruhé je (po horáckém náporu) překonán až 44 vteřin před koncem. Při výhře 5:2 to vadit nemusí. Hanáci přikovali k ledu diváky, "co tam byli, co to viděli." Mužstvo ukázalo, že je schopno Velkého hokeje.