Hanáci ukázali formu také Uherskému Brodu

Hanáci ukázali formu také Uherskému Brodugalerie

Hokejistům Kroměříže stačily 2 dny bez zápasu, aby se oklepali z prohry s Hodonínem. V Uherském Brodě, v utkání 21. kola Krajské ligy mužů, potvrdili formu celých dvou měsíců a v jedenáctém duelu zvítězili podesáté. Ačkoli mají s brodským Spartakem pasivní čísla doma, tak v Brodě vyhráli v sezoně této i loňské i předloňské. Do derby jsme lépe vstoupili, získáme těsný náskok, ale přijdeme o něj se sirénou za 1. třetinou. Druhá třetina se nám vydaří střelecky, získáme ji 1:3. Napomohlo ale chycené trestné střílení Tomášem Fajglem. V závěru si zápas pohlídáme a vítězství 3:6 pečetíme do prázdné branky. "Hladová" byla zejména řada Osina - Vávra - Zavřel - Gazda - Murín, která zařídila 4 trefy. Hanáci udrží i nadále 4. místo tabulky. Těší se zase na domácí prostředí, v sobotu 25. 1. od 17:00. Přijedou Lvi Břeclav.

Hanáci od začátku nešetří aktivitou, prosadí se skoro okamžitě. Ve 4. minutě Paťa Zavřel uhodí pukem do tyčky a z následné dorážky skóruje "očistný vítr" Martin Gazda. V úvodním dějství jsme lepší než Spartak, leccos ještě zahodíme. Brod si vynutí tlak s blížícím se koncem třetiny, při hře 5 na 3. Ubráníme se, leč po vypršení našeho trestu domácí přece jenom vyrovnají. Devět vteřin před sirénou.

Dobrých 10 minut druhé části patří domácím. Ve 28. minutě pokryje Tom Fajgl dokonce trestné střílení. To nás nakopne a přidáme ve hře dopředu. Ve 32. minutě to po přečíslení dva na jednoho rozčísne vedoucím gólem kapitán Murín. Reakce Brodu je však pohotová, vyrovnává do dvou minut na 2:2. Hokejista v modrožlutém vystřelil od mantinelu a překonal skrumáž před Fajglem, který nic neviděl. Zápas se vyrovnal i opticky, přesto jsme to my, kdo znovu odskočí vedoucí brankou! Jejím autorem je náš střelecký lídr Patrik Zavřel. Uplyne jen zlomek času a Hanáci úderem nezištného Martina Vávry získají náskok 2:4, do závěrečné třetiny tolik potřebný!

Ve 3. třetině máme na holi hned několik šancí k rozhodnutí duelu. Žádná z nabídnutých přesilovek ovšem není využita. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě poté skóruje Filip Laciga. Brod se ale jen tak nevzdá a zúročí své snahy ke snížení na 3:5. Stoupají rovněž emoce, z čehož vzejde i pěstní souboj mezi domácím hráčem a Markem Nesrstou. Vítězem tohoto souboje se stává náš junior. Spartak ještě v závěru zkouší power-play, ale jakmile se puku zmocní Petr Vaněk, už je všecko "v cajku". Bez cavyků pošle puk do prázdné brány a stvrzuje zasloužené vítězství party z Kroměříže.