Hanáci se loučí s play-off. Favorita mohli udolat i v odvetě

Hanáci se loučí s play-off. Favorita mohli udolat i v odvetěgalerie

Mužskému "áčku" HK Kroměříž skončila hokejová sezona ve čtvrtfinále play-off. Po smolném nezdaru z Boskovic (porážka 5:4 v prodloužení) jsme Minervě podlehli 5:8 i doma. Výsledek je zkreslující, zápas byl vyrovnaný, ale favorit ukázal sílu zejména v úvodu a závěru. Druhou třetinu nezvládl psychicky, proložil ji v rychlém sledu pěti tresty. Mohl mluvit o štěstí, že jsme z velkého tlaku, výtečného hokeje "jen" vyrovnali na 4:4...

Ve 3. dějství se vrátila Minerva ke své "zlopověstné" hře, tedy již k hokeji. A byl to těžký kalibr! Ještě dorovnáme na 5:5, ale na odskok šestý a sedmý už odpověď není. V dlouhé power-play se neprosadíme, osmou tečku přilepí protivník současně se sirénou.

Hanáci makali, dali tomu zápasu, co vyžadoval, prostě všechno. Výjimečným výkonem proložil další ze svých návratů Martin Gazda, naše "šťastná třináctka". Autor hattricku a asistence. Kroměříži končí sezona naprosto exkluzivní, nevypočitatelná... Na mizerný rozjezd (6 porážek ze 7) navázala historická šňůra 9 výher. V závěru základní části (4 porážky ze 7) se projevila nestálost či střídmost sestavy, s ohledem na jiné hokejové povinnosti mnoha juniorů. V play-off to bylo teď lepší než loni. Celistvější, vyzrálejší projev, především v domácím zápase.

Za ročník 2019/20 celému týmu ze srdce, upřímně děkujeme! Hezké léto, borci!

Utkání začne útokem Boskovic, je pokryt. Na naší straně zkouší obhodit gólmana lišák Vaněk. Zatím ale neuspěje. Nicméně hned poté vedeme, mezi druhou a třetí minutou díky Filipu Lacigovi z předbrankového prostoru. Následně je neuznán "gól" Minervy, jsme jen vyloučeni. Můžeme zvýšit na 2:0, nedáme však trestné střílení. V čase 5:10 hosté vyrovnají. V 7. a 8. minutě to Minerva roztočí, rozhazuje v našem pásmu, vyslouží si přesilovku. K rázné střele z mezikruží se dostane soupeř až po vypršení našeho trestu. Po deseti minutách můžeme strhnout vedení z Vaňkova pokusu! Nedaří se ani z příštího závaru... V 11. minutě získá těsný náskok Minerva po chybě, nebo spíš odvaze našeho brankáře Svobody. Vyjetí až na modrou, odmrštění puku, jen k dalšímu soupeři... 1:2. Ve 13. minutě upraví hosté na 1:3 v přesilovce. Vloží do toho totální důraz, na hraně pravidel. V novém oslabení se pak ubráníme! Sudí ale vylučuje pouze Hanáky! V 18. minutě drsně pálí Roman Šťastný. Neujme se ani Jerglův pokus. Minutu před sirénou konečně "pošleme" Minervu do čtyř a 15 vteřin před pauzou roztopí halu ostrá rána Zavřelova, s Gazdovou péčí (dokonalou tečí). Ztrácíme jen 2:3!

Ve 2. třetině nám frnkne hned prvý útok hostů a po 12 vteřinách ztrácíme 2:4. Ve 23. minutě nám upře branku pouze ta trefená tyčka! Ve 24. minutě nám začne dvojnásobná přesilovka, skoro dvouminutová. Do toho je vyhozen (s menším trestem) třetí borec Boskovic! Naše převaha se rýsuje nadlouho... Ve 28. minutě zužitkuje dílčí výhodu neodbytný Martin Gazda. Nalezne místečko k dorážce a vyplatí nekázeň Boskovic snížením na 3:4! A Minerva inkasuje ve 20 vteřinách další dva tresty... Hraje jako neřízená střela. Nevyjde nám to s průnikem Pati Zavřela ani s Vaňkovou dorážkou ležmo. Jednou kotouč poskakuje brankáři pod betony. A to už Boskovčáky "pokárá" hattrick právníka Gazdy! "Zločin a trest!" Minervě snad 10 minut nešlo vůbec o hru jako takovou. 4:4! Teď jsme to my, kdo ustojí oslabení. A ve 39. minutě je zmařeno sólo Zavřelovi... Vzápětí si to z mezikruží do růžku šteluje Peťa Vaněk. Mohli jsme jít do vedení!

Ve 43. minutě prostřelí borec Minervy Martina Svobodu z levého kruhu. Prohráváme 4:5. Teď nás čeká oslabení, nicméně útočnému běsu odoláme. Ve 46. minutě se už v plném počtu vrháme do brejku a na 5:5 vyrovná Pan kanonýr Paťa Zavřel! Leč v polovině 3. části opět prohráváme... Inkasujeme v oslabení. Volný hráč před brankovištěm se opřel do přihrávky zpoza brány. Zanedlouho je zmarněna další z našich přesilovek. Blíží se konec řádné doby, oba týmy už jezdí po přímých linkách, tedy nahoru a dolů. V 57. minutě z toho skórují hosté, vedou 5:7. Power-play hrajeme dohromady 2 minuty, gólový příděl je však vyčerpán. Boskovice pečetí do prázdné 3 vteřiny před koncem. 5:8.

Krajská liga mužů - čtvrtfinále play-off (2. duel série)
HK Kroměříž - SKMB Minerva Boskovice 5:8 (2:3, 2:1, 1:4)
konečný stav série 0:2

F. Laciga (Vaněk), M. Gazda (Zavřel), M. Gazda, M. Gazda (Murín, Osina), Zavřel (M. Gazda, Murín)

Svoboda, Strašák - Jergl, R. Šťastný, Osina, Vávra, K. Holík, P. Omelka - F. Laciga, Jelínek, Vaněk - Zavřel, M. Gazda, Murín - Knápek, Kudlička, Bouda

Trenéři HK Kroměříž:
Bc. Zdeněk Bečka, Marek Rožnovják

Všechny série čtvrtfinále jsou rozhodnuty po 2 zápasech!
další dnešní výsledky:
Břeclav - Velké Meziříčí 1:4, Uherský Brod - Uherský Ostroh 3:6, Hodonín - Uničov 5:4 PP