Hanáci prohráli popáté ze 6 zápasů. V Břeclavi

Hanáci prohráli popáté ze 6 zápasů. V Břeclavigalerie

Kroměřížští hokejisté prožívají v Krajské lize mužů největší krizi za dlouhá léta! Vyhráli třikrát, jednou se o body dělili a pro 5. porážku jeli teď v sobotu do Břeclavi. S deseti body nám byla sousedem v tabulce. Kroměříž nastoupila bez čtyř opor, zato s deseti juniory. Mužstvo předvedlo bytelnou ofenzivu na úvod, střelecky však bylo nemohoucí. Na střely vyhrálo úvodní dějství 19:7, ale prohrává 0:2! Ve 2. části nás naopak domácí Lvi jasně přehrají, góly vstřelí dost lacino. My si tutovek vytvoříme minimum. V závěru se zlepšíme, ale s mankem 5:0 už moc "kouzlit" nešlo. Snížíme v 58. minutě a v závěru si zkusíme i power-play. V té dostaneme šestou branku. Trenéru Osinovi mančaft k narozeninám body nedopřál. Potřebujeme je jako sůl. Po 9. kole (třetině ligy) jsme klesli pod čáru play-off. Po nedělní dohrávce Hodonín – Rosice budeme desátí. Příštího protivníka (Uherské Hradiště) hostíme už ve středu 13. 11. v 18:00.

Nastoupíme odhodlaně a patří nám první minuty. Nádherně projede hřištěm Patrik Zavřel, ze skóre ale "neukousne". Máme i další akce, v 5. minutě to mohlo být 0:2 pro Kroměříž! Napravit to může zcela volný Vojta Kudlička, nevymíchá ale brankáře. V 7. minutě se odražený puk dostane v pásmu k Davidu Hubíkovi, jenže jeho provedení je nepřesné. Vzápětí spálí báječný průnik Tomáš Kristek. Útoky Lvů jsou zatím bez nápadu. V 9. minutě proletí na naši kasu jedna střela zpoza kruhů a Břeclav vede 1:0. V 11. minutě nepromění nájezd ze hry Luboš Murín. Poté Hanáci promarní přesilovku. Lvi několikrát pozvednou útočné tlapy, zatímco naší hře schází důraz a střelám zdálky razance. V 19. minutě nedotáhne další sólo Patrik Zavřel a soupeř hned z protiútoku upraví na 2:0.

Ve 28. vteřině 2. třetiny pokryje gólman Fajgl nebezpečnou střelu obhozením. Poté už hrozí Lvi z nového brejku... Domácí rozbíjejí naše akce, ještě než se procpeme ke střele. Ve 24. minutě zblokují Hubíkovo zakončení. V čase 27:01 se protlačí ke třetí brance, jenom co skončila jejich přesilovka. Ve 29. minutě nesnížíme z nepřesných ran Kudličky a Omelky. Potom to nemilosrdně napere Jiří Jergl, ale ohrozí jen plexisklo a zadní mantinel. V půlce utkání se prosadí Lvi dvěma přihrávkami a křížnou střelou, bez našeho obranného důrazu. Ve 32. minutě to natřikrát propaluje Tomáš Kristek. Smůla... Od 34. minuty prohrávají Hanáci 5:0. Břeclav je vyšachovala. V čase 35:58 neprotrhne střeleckou smůlu ani Lukáš Světlík, z pozice dva na jednoho. V čase 37:26 dochází ke rvačce. Následné oslabení Hanáci vydrží.

Ve 3. části vidíme otevřený hokej. Vpředu to zkouší hokejka Murínova a záhy sólo Jirky Jergla. Více střel mají přesto domácí. Hanáci ustojí oslabení a po něm vymodlí kapitán Murín přesilovku. Po 55 minutách střídá Tomáše Fajgla v bráně Martin Svoboda. Vysíláme kvalitní přihrávky (Martin Gazda) i střely (např. Lukáš Světlík). Čestné trefy se dočkáme až v čase 57:52. Dvěma pásmy proplachtí Martin Gazda a nezaváhá. Snížení na 5:1 přišlo sice pozdě, ale trenér kluky motivuje ještě k power-play. V poslední minutě tak Břeclav pečetí na 6:1 gólem do prázdné.