Hanáci prohráli v Ostrohu s nulou

Hanáci prohráli v Ostrohu s nulougalerie

V 17. kole Krajské ligy mužů HK Kroměříž střelecky selhal v Uherském Ostrohu. Naši hokejisté přitom vstoupili do duelu aktivně a v 1. třetině měli převahu. Pálili však většinou mimo branku. Domácím stačily čtyři dobré protiakce ke dvěma gólům. V polovině souboje připojí další dvě trefy a skóre 4:0 vydrží až do konce. Naši promrhali luxusní počet přesilovek, včetně dvou zdvojených. Nejlepší byla z naší strany 3. třetina – nicméně ke korekci výsledku ani ta nepomohla. Mužem zápasu byl brankář domácích. Hanákům nadále patří 6. místo v tabulce. Příští utkání je čeká v sobotu 3. 2. od 17:00 v Boskovicích. Doma hrají až v pátek 9. 2. od 18:00 proti Hradišti.

Utkání v Ostrohu začali lépe Hanáci. V 1. minutě vybojovali přesilovku. Nebude však ideální – domácí čtyřikrát vyhazují. Na sklonku přesilovky razantně pálí Roman Šťastný. Již brzy se k přímočarému kontru vydají Ostrožané a ve 4. minutě vedou 1:0. Naši navážou novou početní výhodou, neuspějí ale ani tentokrát. V 8. minutě se domácí dožadují gólu, který padl 3 vteřiny po odpískání. Odpoví jim Marek Ditrich ráznou peckou, avšak mimo klec Ostrohu. Jsme aktivní, ale vyrovnat se nepodaří. V 15. minutě jde Kroměříž do třetí přesilovky. Za okamžik ji přeruší trest našim barvám. V dodatečném oslabení pak Hanáci podruhé inkasují.

Také 2. třetinu nakousneme přesilovkou... Tvrdě v ní střílí Jiří Jergl. A z početní výhody je vzápětí na 67 vteřin přesilovka dvojnásobná! Branku v ní má "na lopatě" Martin Vávra. Posléze, už při hře 5 na 4, se přilepí střelecká smůla na hokejku Hradilovu. Ostroh se nám v tomto dějství podívá do pásma podruhé či potřetí až ve 27. minutě... V řádu desítek vteřin pak vybojuje přesilovku. Nepotrestá ji – on skóruje až s návratem našeho hráče na led! A bez prodlení okoření přesnou půlku duelu druhou slepenou trefou! 4:0! V těchto nemilých chvílích opět přidáme v nasazení. Soupeř ovšem dokonale přistupuje, naši ofenzivu má "přečtenou". Ve 38. minutě pokryje náš gólman osamoceného útočníka před brankovištěm. Třetinu končíme v další početní výhodě...

Na úvod 3. části hraje Kroměříž znovu v pěti proti třem, a znovu se gól neurodí! Naši se v příští fázi souboje probíjejí individuálně, kombinace vázne. Později už máme nezpochybnitelnou převahu, i když se třeba hraje pět na pět. Ostroh toho ve 3. dějství směrem dopředu moc nepředvede. Patriku Zavřelovi je vykryt bleskový, dravý brejk. V čase 54:00 vychytá domácí gólman Marka Ditricha. Následuje hromadné udělování trestů. Ve složitých propočtech z toho zase vyjdeme s přesilovkou. Ani jeden z týmů se už netrefí, Ostroh zvítězí 4:0.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska (17. kolo)