Hanáci "přepisovali dějiny" v Boskovicích

Hanáci "přepisovali dějiny" v Boskovicíchgalerie

Ani v 19. kole Krajské ligy mužů nenašla naše Kroměříž přemožitele! Podeváté! A naši hokejisté vypáčili zámek nedobytné tvrzi Minervy Boskovice. Rozbili doslova prokletí! "Jenom zaprášené archy" vědí, ve kterém roce tam Hanáci vyhráli naposledy! Pět let (10 zápasů) to není, bylo to víc... Bylo, bylo, už to neplatí. Kroměříž vyhrála těsně 1. třetinu a ve druhé šokovala dvojnásobného šampiona soutěže (2017, 2018) dvěma slepenými góly. Ve 3. části se vše zkomplikovalo, když i domácí odpověděli "spojenými" trefami. Museli jsme je udolat (2:4), což se podařilo.

"Murda", o něhož jsme se před dvěma lety v Boskovicích báli, to rozhodl do prázdné jako správný kapitán. Kapitán mužstva, které zažívá hokejové znovuzrození. Teď mělo být play-off, teďka si to rozdat s každým! Senzační byla děkovačka, fanoušci přijeli a nelitovali. Z ledu a na led čišely emoce, a taky víra, že "ještě nekončíme"! Muži opět potvrdili formu, ale odolali náporům a všem vlnám Minervy díky své bojovnosti, svému zanícení. Obětovali úspěchu celých 60 minut. V tabulce mohou poskočit na 4. místo. Příští zápas hrají doma proti Hodonínu, ale už ve středu 15. 1. od 18:00.

Úvod zápasu je opatrný, bez větších šancí. Až v 9. minutě předkládá Roman Šťastný Petru Vaňkovi, který je zcela sám před brankovištěm... Načež skóruje bekhendem. Minervě vynese větší tlak až přesilovka od 17. minuty. Všechny její příležitosti znovu chytá jistý Martin Svoboda.

Ve 2. třetině se nás drží štěstí, domácí bijí pukem do tyčky. Boskovice mají více ze hry, my ovšem hrozíme z brejků. Dva z nich přetavíme v nečekaný náskok 0:3! První únik využije kýžený navrátilec Filip Laciga a druhý doplní gólovou zahrádku Peti Vaňka. Ke konci 2. třetiny působí domácí hráči na sudího, abychom šli do tří proti pěti. Ten se podvolí, těžký mezičas však přečkáme bez úhony.

Na úvod 3. části dokonáme ono ubojované oslabení, stále vedeme o 3 branky. Následuje nová početní výhoda Boskovic. Opět se nedáme! V 52. minutě se Minerva prosadí poprvé. Vzápětí snižuje z mezikruží na rozdíl jediné branky... Trenér Zdeněk Bečka si bere oddechový čas. Do konce boje se budeme převážně bránit, domácí zvedají obrátky, hledají prostor, skulinu, cokoli. Stále ale vedeme, 2:3. Čas se neúprosně krátí, Minerva to zkusí v šesti, tedy bez brankáře. Padáme do střel, nechceme teď ztratit, oč jsme 2 hodiny bojovali. Srdce se nám vrací měrou vrchovatou! Vyhozeného kotouče se ujme pohotový Luboš Murín a celé kolektivní dílo zpečetí.