Hanáci překonali vousatý rekord... Šestou výhrou za sebou!

Hanáci překonali vousatý rekord... Šestou výhrou za sebou!galerie

Hokejisté Kroměříže se vracejí z Blanska se šestým vavřínem v řadě! Fanoušky sváděla výhra "kapku povinná", ale takové duely jsou ošidné, nevyzpytatelné. Hanáci ale s nasazením, s přístupem k sobě a soupeři trable neměli a zabrali od prvních minut. Získají těsné vedení, jež podpoří druhou trefou ve 2. třetině. Když dorazí (napotřetí) třetí gól v půlce 3. části, je to "idyla". Domácí Dynamiters ale "bouchnou sazemi" a okamžitě snižují. V závěrečné power-play jsem se o tým nebál, měl to plně pod kontrolou. Zápas jsem si užíval a užil. Pohodový, férový, a 1:3 vítězný. Za 5 let a 4 měsíce, co (si) vedu statistiky, byla maximem mužů HK Kroměříž šňůra pěti výher (15 bodů). V sobotu v Blansku "dali už" osmnáctý. Vrátili se tam, kde byli v polovině října, na 5. místo Krajské ligy mužů. Derniérou roku 2019 bude nejtěžší možný duel v Ostrohu. V neděli 22. 12. od 17:00. V novém roce začíná Kroměříž doma. V sobotu 4. 1. od 17:00 s Rosicemi.

Utkání zahájila aktivita Kroměříže. Za dvě minuty si vytvoří dvě příležitosti, ze kterých bažila po gólu hlavně ta dorážka Zavřelova. Ve 4. minutě dostane přesný pas zleva Luboš Murín, pokus bez přípravy síťku ale nepročísne. Útoky Blanska jsou bez důrazu nebo nepřesné. V 8. minutě přihraje Vojta Kudlička v okamžiku, kdy měl asi v rychlosti zleva střílet. Průrazný Jarda Jelínek "umetá" Vaňkově koncovce. Ta je žel zblokovaná. Následně prováháme přesilovku. Gólu byly přesto blízko dvě rány Martina Vávry. Domácí se většinu 1. části jen brání. V 15. minutě neubrání pronikajícího Peťu Vaňka. Ten tu už tak hezkou akci vyšperkoval úderem do šibenice! Vedeme! V čase 18:00 se před gólmana proháčkuje znovu nápaditý Vaněk... Gólman ale kotouč lapí.

Ve 2. třetině domácí hru zlepší, přidají své energie. Pomůže jim záhy přesilovka. Vydržíme ji a početní výhodu máme rovněž... V čase 27:13 ji zužitkuje Patrik Zavřel. Brankáře si vychutná, přelstí, šibalsky přehodí. Ve 32. minutě nepromění své uvolnění (ze středu doleva a k brance) David Hubík. Kolem 35. minuty hraje Blansko bez nápadu přesilovku, hned po ní však vyšle bleskové přihrávky na jeden dotek, i se střeleckým štemplem bez přípravy! Gólman Martin Svoboda to pokryje reflexivně, "kouzelnicky". Poslední minuta patří hře 4 na 4. Tutovku není dopřáno zamáznout (po kličce doleva) Romanu Šťastnému.

Ve 44. minutě nezavěsí další svoji šanci David Hubík. Z dobré parkety domácí klec přestřelí. Ve 48. minutě budou Hanáci ztělesněním předbrankového důrazu! Dvěma nebo třemi dorážkami upraví na 0:3. O zápis se postaral premiérově Jakub Bouda. Pomohly mu asistence juniorů Vojty Kudličky a uzdraveného "Majkla" Tkadlece. Vzápětí už Blansko sníží. Naše obrana byla v nedbalkách a domácí borec nenašel odpor. Blanenští přidají, mohou zápas zdramatizovat. V čase 54:57 jdeme do oslabení. V něm sviští do sóla David Hubík, ale neskóruje, ani po dorážce. V čase 58:43 sahá soupeř k power-play. Bez úspěchu. Opět ta cílevědomá, bojovná Kroměříž vítězí 1:3. Pochvalu jí vysekl i šofér autobusu, hokej to byl pohledný...