Hanáci potřebují body! Snad se o ně porvou v Břeclavi

Hanáci potřebují body! Snad se o ně porvou v Břeclavigalerie

"Rvát se se Lvy" není jednoduché, ale na jihu Moravy proti HC Lvi Břeclav jiná cesta neexistuje. Krajská liga mužů sečetla už 8 kol (z šestadvaceti) a aktuálně jak výsledky, tak tabulka Hanákům nehoví. Z posledních 5 utkání prohráli čtyřikrát. Los byl, pravda, těžký (semifinalisté play-off 2019 Ostroh, Boskovice, Hodonín) a ne vše se nepovedlo... Poslední dvě bitvy (1:2 s Hodonínem, 2:6 s Brodem) měly rysy zlepšení. Mančaft se navracel k týmovému výkonu. Bojovnému snad až do konce prohraného dění. Se sestavou se HK Kroměříž potýká, většinou není kompletní "ani přibližně".

Je to hodně na hráčích. Teď se má ukázat zdravá parta, jádro, které se zapře a nepustí navzdory všem okolnostem! Jedeme do Břeclavi, kde jsme nevyhráli déle než dva roky. Musíme tam opravdu "drabat", v tabulce má 10 bodů jako Kroměříž. Loni nás doma porazila v divokém duelu 9:5, předloni v prodloužení. Je to pro nás onen "zápas o 6 bodů" – už proto, že nové zaváhání prostě nechceme.

Asi by si měl tým připomenout vítězný souboj v Rosicích! Dříve podceňovaných, dnes houževnatých, hrajících s chutí a jiskrou. Opravdu těžký boj tam Hanáci obrátili před nedávnem ve svůj prospěch. V lize jsou a budou jasné zápasy, vysoké výhry – ale outsideři už nejsou. Kdo tomu nedá dost, se zlou se potáže. Musí se makat. Od září jsme to dokázali v Brumově i Rosících. V Hodoníně jsme o prodloužení přišli v závěru. Do Břeclavi jedeme s hlavou nahoře. Máme stále velké hráče, kteří to mohou vzít na sebe. Přidá-li se produktivita mladých, naše šance porostou. Vyhráli jsme na tom krásném stadionu v lednu 2017. Čekáme už dlouho.

Krajská liga mužů (9. kolo)
HC Lvi Břeclav – HK Kroměříž
(v sobotu 9. 11. od 17:00, v Břeclavi)