Hanáci ještě zdramatizovali bitvu v Uničově!

Hanáci ještě zdramatizovali bitvu v Uničově!galerie

(reportáž: Pavel Apolenář)

Ve 13. kole Krajské ligy mužů jeli kroměřížští hokejisté do Uničova. Utkání s úřadujícím finalistou play-off vzbuzovalo respekt, neboť právě tito Orli nezpochybnitelné síly utrpěli s Hanáky ve dvou letech 4 porážky! Měli tedy co vracet, byli skvěle připraveni – zatímco nám opět tmelily sestavu improvizace. Do Uničova jezdíváme se čtyřmi beky.

Hanáci podali dobrý, obstojný výkon – ve 3. třetině hokejový přínos a vklad Hanáků vrcholil. Z citelné ztráty 5:2 se zvednou ke dvěma trefám. Usilují o vyrovnání, ale zradí je power-play. HC "Orli" Uničov zvítězí 6:5. Jinak se jednalo o přímý duel o 5. místo v polovině ligové soutěže. Krajská liga je letos rekordně našlapaná, v polovině jsme šestí – "play-off držíme" o plusových 5 bodů. V neděli 2. 12. jedeme ke 14. kolu do Boskovic. Začíná se v 17:00. Ve stejnou hodinu se poté ukážou Hanáci v Kroměříži proti Uherskému Hradišti. V sobotu 8. 12.

V čase 3:59 využil Petr Brada chyby domácích na modré čáře a s přehledem zavěsil Vedeme v Uničově! Vzápětí nás podržel parádním zákrokem junior v brance Tomáš Fajgl, který zlikvidoval nájezd dvou domácích borců! V čase 9:57 domácí využili tlaku v našem obranném pásmu a po objetí branky střelou nad rameno gólmana vyrovnali na 1:1. Do konce třetiny se již výsledek nezměnil.

Dvě minuty po začátku 2. třetiny "Majkl" Tkadlec střelou od modré orazítkoval břevno domácí branky. Bohužel, za další dvě minuty domácí vedou 2:1. Hostující borci ale zareagovali výborně a 20 vteřin po obdržené brance srovnávají krok. Výbornou nahrávku Filipa Lacigy na útočnou modrou zpracuje Kuba Apolenář, obhodí si, přebruslí domácího beka a samostatný únik zakončí bekhendovým blafákem pod víko! Dalších 7 minut se hra přelévá ze strany na stranu, než v čase 32:33 domácí hráč objede naší svatyni a přihraje na volného borce, který mění skóre na 3:2 pro Orly. Za další 3 minuty střela k tyči po ledě a na tabuli svítí 4:2... Hrůzostrašných 6 minut druhé třetiny ukončuje přesilovková střela z kruhu do víka. Domácí vedou 5:2 a Kroměříž mění brankáře.

Vstup do 3. třetiny se našim vydařil, když hned po 41 vteřinách využívá Milan Merta nahrávku Luboše Murína a z brankoviště snižuje na 5:3. Ve 48. minutě kapitán Murín využívá přesilovou hru, kdy domácího brankaře překvapí výjezdem zpoza brány. Bekhendovou střelou na vzdálenější tyč upravuje na přijatelných 5:4. Tři minuty před koncem třetiny hrajeme bez brankáře, k naší smůle vyhození puku končí v opuštěné kroměřížské brance. V čase 58:54 ještě obránce Jirka Jergl upraví střelou po ledě na konečných 6:5.